W Jasionce powstanie ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Ośrodek powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym Aeropolis w Strefie S1-3. Fot. RARR

RZESZÓW, PODKARPACIE. WORD w Rzeszowie chce wybudować Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. – Nie chcemy, by kierowcy z naszego regionu musieli jeździć po całej Polsce, by móc odbyć kurs doszkalający – mówi Marek Poręba, dyrektor WORD.

Obecnie dyrektor jest po drugim spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej. Ośrodek powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Strefie S1-3, która leży w miejscowości Jasionka (gmina Trzebownisko) i Rudna Mała (gmina Głogów Małopolski). Kursanci będą mogli przechodzić w nim szkolenia na wszystkie kategorie. W ośrodku ma się znaleźć miejsce na tor gokartowy i motocyklowy. Ma w nim powstać również Ośrodek Badawczo–Rozwojowy.

– Program zadaniowy mamy przygotowany. Wiemy, jakie są potrzeby politechniki i jakiej inwestycji oczekują od nas – mówi. – Byłby to centralny ośrodek, w którym uczelnie z innych krajów współpracujących z politechniką mogłyby realizować swoje badania.

Projekt powstanie w przyszłym roku. Planowany czas uruchomienia ośrodka przewiduje się na 2014 r. Jak twierdzi Poręba, wszystko teraz zależy od środków. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków rzeszowskiego WORD, pieniędzy z Euroregionu Karpackiego oraz, jeśli marszałek się zgodzi, z funduszy Urzędu Marszałkowskiego.

Obecnie na szkolenie kierowcy muszą się wybierać do Kielc, Poznania, Torunia, Warszawy czy Gdańska. Taka inwestycja będzie kosztować 10-20 milionów złotych.

bsz

do “W Jasionce powstanie ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy”

 1. Zenek

  No, jeśli to instruktorzy WORD będą doskonalić jazdę (tak w ogóle to chciałbym się dowiedzieć co rozumieją pod tym pojęciem?) to ja już jednak wolę pojechać do Poznania czy Kielc i szkolić się w profesjonalnej szkole safe drivingu.

 2. Rafał

  Bardzo dobrze mi się wydaje, że dobrze jeżdżę a taki tor obok to super sprawa można się sprawdzić (Prawko 14 lat kat B,C) za…..ie) Pozdrawiam super doskonałych :)

 3. ROMAN

  dobry pomysł – zamiast kładki przy ul. Targowej
  – budować

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.