W Kamionce stanie 10 wiatraków

Fot. Archiwum

KAMIONKA, gm. KRZESZÓW. Dopiero za rok zapadnie ostateczna decyzja w sprawie budowy wiatraków w podniżańskiej gminie Krzeszów.

Tyle potrwa opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Kamionka, gdzie realizowana ma być inwestycja. Uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania planu podjęli krzeszowscy radni na wniosek wójta.

W Kamionce ma stanąć 10 ponad stumetrowych wiatraków o łącznej mocy 30 megawatów. Najbliższy ma być położony ok. 500 metrów od domów. Zdecydowana większość mieszkańców nie chce tej inwestycji bojąc się o swoje zdrowie.  W planie zagospodarowania przestrzennego gmina może określić np. odległość wiatraków od budynków.

Do końca września wójt Krzeszowa musi wydać tzw. decyzję środowiskową w sprawie inwestycji. Procedura administracyjna rozpocznie się dopiero po uchwaleniu planu przez gminę.

and

do “W Kamionce stanie 10 wiatraków”

  1. dell

    „Zdecydowana większość mieszkańców nie chce tej inwestycji bojąc się o swoje zdrowie” – wystarczy referendum za odwołaniem wójta i rady gminy. Z pewnością jak w innych miejscach w naszym chorym kraju radni podpisali umowy z inwestorem i urządzają sobie prywatę.

  2. katolik

    No to ja sie sprzeciwiam.
    Chce odszkodowania bo wiatraki uzywajom wiater z nad mojej ziemi.
    Jak mi dadzom pol miliona to sie moze zgodze zeby uzywaly moj wiater.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.