W Kamionce stanie 10 wiatraków

Fot. Archiwum

KAMIONKA, gm. KRZESZÓW. Dopiero za rok zapadnie ostateczna decyzja w sprawie budowy wiatraków w podniżańskiej gminie Krzeszów.

Tyle potrwa opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Kamionka, gdzie realizowana ma być inwestycja. Uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania planu podjęli krzeszowscy radni na wniosek wójta.

W Kamionce ma stanąć 10 ponad stumetrowych wiatraków o łącznej mocy 30 megawatów. Najbliższy ma być położony ok. 500 metrów od domów. Zdecydowana większość mieszkańców nie chce tej inwestycji bojąc się o swoje zdrowie.  W planie zagospodarowania przestrzennego gmina może określić np. odległość wiatraków od budynków.

Do końca września wójt Krzeszowa musi wydać tzw. decyzję środowiskową w sprawie inwestycji. Procedura administracyjna rozpocznie się dopiero po uchwaleniu planu przez gminę.

and

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
delladsfkatolik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dell
Gość
dell

„Zdecydowana większość mieszkańców nie chce tej inwestycji bojąc się o swoje zdrowie” – wystarczy referendum za odwołaniem wójta i rady gminy. Z pewnością jak w innych miejscach w naszym chorym kraju radni podpisali umowy z inwestorem i urządzają sobie prywatę.

katolik
Gość
katolik

No to ja sie sprzeciwiam.
Chce odszkodowania bo wiatraki uzywajom wiater z nad mojej ziemi.
Jak mi dadzom pol miliona to sie moze zgodze zeby uzywaly moj wiater.

adsf
Gość
adsf

A ja ci dam kopa w twój tłusty zad walikoniu i zrobię ci wiatrak z twojej pustej głowy.