W klatce o Puchar Prezydenta Tarnobrzega

Pojedynki w klatce - tzw. oktagonie - to gwarancja wielkich emocji, jakie czekają na tych wszystkich, którzy w sobotni wieczór zasiądą na trybunach tarnobrzeskiej hali. Fot. Marcin Jeżowski

SPORTY WALKI. 20 zawodników, 7 kategorii wagowych, 10 walk w klatce – tzw. oktagonie – to wszystko już w tę sobotę w Tarnobrzegu.

W sobotę w hali tarnobrzeskiego MOSiR-u czekają nie lada emocje na wszystkich fanów sportów walki podczas Gali MMA Prime Fighting Championships. Pojedynkiem wieczoru będzie walka o Puchar Prezydenta Tarnobrzega, w której zmierzą się Szymon Bajor i Białorusin, Nikolai Danilov.

Zawodnik rzeszowskiego Spartakusa spróbuje podnieść się w niej po dwóch porażkach z rzędu. – Choć o przegranych mówi się ciężko, to jednak właśnie przegrane walki uczą najwięcej. Jestem w pełni zmotywowany, by zaprezentować się z jak najlepszej strony tarnobrzeskiej publiczności. Białorusin to obiecujący zawodnik, ma niewielkie doświadczenie zawodowe w MMA, ale znany jest z udanych występów innych sztuk walki. Razem z trenerami przygotowaliśmy odpowiednią taktykę na ten pojedynek, więc skupiam się na tym, co ja mam zrobić, a nie na tym, co planuje zrobić przeciwnik – mówi Szymon Bajor.

Ten, który zabrał rekord Khalidowi
Karta preeliminacyjna składać będzie się z trzech pojedynków amatorskich. Zmierzą się w nich reprezentanci klubów z Rzeszowa, Katowic oraz Warszawy. Swój udział w gali zapowiedzieli m.in. zdobywcy medali Akademickich Mistrzostw Polski w MMA trenujący pod okiem Tomasza Brondera. Wśród nazwisk zawodników w karcie głównej znajdziemy fighterów znanych z ringów popularnej PLMMA – Profesjonalnej Ligi MMA, m. in. wystąpi autor najszybszego knockoutu w polskim MMA, Ivhan Bibatov. To właśnie on pobił rekord Mameda Khalidowa. O doping tarnobrzeskiej publiczności może być spokojny pochodzący z tego miasta Mateusz Strojek, który po ostatniej porażce w Mielcu zapowiedział, iż w swoim rodzinnym mieście z pewnością podyktuje rywalowi piekielnie trudne warunki.

PROGRAM WALK
Walka wieczoru (Main event):
Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega
Open: Nikolai Danilov (2-1) – Szymon Bajor (9-3)
Karta główna (Main CArd):
Kat. 93 kg: Grzegorz Omański (1-4) – Janusz Dylewski (0-6)
Kat. 84 kg: Mateusz Strojek (2-1) – Mateusz Andrzejczuk (1-0)
Kat. 73 kg: Nikodem Janik (2-0-1) – Marcin Ziółkowski (1-1-1)
Kat. 66 kg: Ivhan Bibiatov (1-0) – Sebastian Rewera (1-2)
Kat. 66 kg: Kamil Selwa (1-0) – TBA
Kat. 61 kg: Michał Lelek – TBA
Karta Preeliminacyjna (Prelims): Trzy pojedynki amatorskie

GALA MMA PFC 2
Tarnobrzeg – Hala MOSiR
sobota, godz. 19

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o