W Kliszowie ludzie wyjdą na ulicę?

Zbigniew Tymuła uważa, że proponowany kształt drogi do Kielc zmieni życie mieszkańców Kliszowa w piekło i zakorkuje całą gminę Gawłuszowice. Fot. Autor

KLISZÓW. Mieszkańcy żądają budowy ronda. Zapowiadają blokadę drogi.  

O tym, że mieszkańcy Kliszowa koło Mielca obawiają się planowej budowy drogi do Kielc, piszemy w Super Nowościach już od dłuższego czasu. Ludzie twierdzą, że arteria szybkiego ruchu w ich wsi spowoduje całkowity paraliż komunikacyjny. Aby choćby częściowo temu zaradzić, proponują budowę ronda. Ich wizja ma się jednak nijak do planów inwestora. Wobec tego kliszowianie zapowiadają blokadę ruchu.

Mieszkańcy proponują, aby rondo powstało w ciągu skrzyżowania drogi powiatowej z planowanym traktem na Kielce. Podobnego zdania co mieszkańcy jest Zbigniew Tymuła, radny powiatu mieleckiego. – Ludzie wiele razy prosili mnie o interwencję w tej ważnej dla nich sprawie – mówi Tymuła. – Proponowana droga do Kielc doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego nie tyle w samej miejscowości, co w całej gminie Gawłuszowice.

- Już teraz ludzie obawiają się, że nie będą mieli, jak przejść do kościoła, a dzieci do szkoły – dowodzi Zbigniew Tymuła. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy senatora PiS Władysława Ortyla, byłego wiceministra rozwoju regionalnego. – Tam w zupełności powinny wystarczyć światła – zapewniał nas Ortyl. – To lepsze i bezpiecznie rozwiązanie, niż rondo. Ostateczne decyzje podejmą jednak fachowcy. To oni rozstrzygną, co jest lepsze i dla ludzi.

Zbigniew Tymuła nie daje za wygraną i apeluje do władz powiatu mieleckiego o interwencję w tej sprawie. – Bez ronda nie widzę możliwości wybudowania tam drogi – twierdzi Tymuła. – Mieszkańcy zapowiadają blokadę ruchu. Nie dopuścimy do tego, żeby ludzie nie mieli możliwości swobodnego przejścia do szkoły, kościoła czy sklepu.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.