W Kliszowie zablokują budowę drogi do Kielc?

Zbigniew Tymuła uważa, że proponowany kształt drogi do Kielc zmieni życie mieszkańców Kliszowa w piekło i zakorkuje całą gminę Gawłuszowice - Nie dopuścimy do tego, żeby mieszkańcy Kliszowa nie mieli możliwości swobodnego poruszania się po swojej miejscowości, przejścia do szkoły, kościoła, czy sklepu – zapowiada. Fot. Autor

KLISZÓW. Mieszkańcy żądają ronda. Decydenci mówią jednak, że… nie ma na to czasu.

Bardzo możliwe, że mieszkańcy Kliszowa zrobią to, co zapowiadali, czyli wyjdą na ulicę, protestując przeciwko budowy takiej, a nie innej drogi do Kielc. Ludzie twierdzą, że arteria szybkiego ruchu sparaliżuje ich wieś i gminę. Aby choć trochę temu zaradzić, proponują budowę ronda. To wymaga przeprojektowania całej inwestycji. Problem w tym, że nie ma na to czasu. Droga do Kielc musi być gotowa już za dwa lata.

Mieszkańcy Kliszowa od lat proponują, aby rondo powstało w ciągu skrzyżowania drogi powiatowej z planowanym traktem na Kielce wraz z budową mostu na Wiśle.
Podobnego zdania jest Zbigniew Tymuła, radny powiatu mieleckiego. – Proponowana droga do Kielc doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego nie tylko w Kliszowie, ale w całej gminie Gawłuszowice. Już teraz ludzie obawiają się, że nie będą mieli jak przejść do sklepu i kościoła, a dzieci do szkoły – dowodzi. – Bez ronda nie widzę możliwości wybudowania tam drogi do Kielc. Mieszkańcy zapowiadają blokadę ruchu. I bardzo słusznie.

– Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich twierdzi, że skrzyżowanie zaprojektowano w oparciu o prognozę ruchu. Projektant uzyskał wszystkie niezbędne opinie i zgody – mówi starosta Andrzej Chrabąszcz. – Poza tym, niemożliwe jest ponowne rozpoczynanie procesu projektowego, gdy zakończenie budowy musi nastąpić do końca 2014 r., Nie wywiązanie się z tego terminu skutkuje m.in. utratą dotacji unijnej, co uniemożliwi realizację tego projektu.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments