W Kolbuszowej będzie urologia

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku w kolbuszowskim szpitalu powstanie pododdział urologiczny. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Specjalistyczny pododdział ma powstać na chirurgii ogólnej.

Od lat pacjenci z Kolbuszowej i okolic żalą się na deficyt urologów. O potrzebie zatrudnienia tego typu specjalistów pisaliśmy w Super Nowościach wielokrotnie. Tym bardziej miło nam powiadomić, że w szpitalu rozpoczęto powiększanie chirurgii ogólnej pod kątem powstania pododdziału urologicznego. W tym celu rozpisano także przetarg na specjalistyczny sprzęt. Mówi się o zatrudnieniu kolejnego urologa.

Starania o zatrudnienie urologa w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej trwały od wielu lat. – Rozmawialiśmy niemal ze wszystkimi wiodącymi specjalistami z tej dziedziny z okolicznych miast. Wszyscy są bardzo zajęci i nawet gdyby chcieli mi pomóc, to już nie mają wolnych godzin – nie tak dawno mówił Zbigniew Strzelczyk (56 l.), dyrektor lecznicy.

W końcu jednak się udało. – Urolog już pracuje w naszym szpitalu, zresztą bardzo dobrze współpracuje z chirurgami, świetnie się dogadują – oznajmił dyrektor Strzelczyk na ostatniej sesji Rady Powiatu, dodając, że już od przyszłego roku planuje otworzyć pododdział urologiczny, który byłyby zakontraktowany w Narodowym Funduszu Zdrowia.

– W tym roku działamy w ramach chirurgii ogólnej – zastrzega dyrektor szpitala. – W przyszłym roku zaczynamy pracować już w pododdziale urologicznym, mamy nadzieję, przy zwiększonym kontrakcie z NFZ. Do tego będą potrzebne odpowiednie i wyizolowane pomieszczenia, będzie również potrzebna załoga, którą trzeba będzie jakoś wydzielić z chirurgii ogólnej. Musimy zatrudnić co najmniej jeszcze jednego urologa – wylicza Strzelczyk.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o