W Kolbuszowej działa uniwersytet dla każdego

Jednym z wykładowców Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Marian Piórek, uznany w środowisku lokalnym historyk i wiceprezes kolbuszowskiego “Goslara”. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Zespół folklorystyczny uświetnił niedawne zakończenie pierwszego roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które prowadziło Regionalne Towarzystwo Kultury im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej. Wykłady i szkolenia odbywały się na sali odczytowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kolbuszowej.  O tym, że jest to udane i potrzebne przedsięwzięcie jest przekonany Andrzej Jagodziński, dyrektor biblioteki.

- Przez rok odbyło się 57 spotkań z udziałem ponad 1200 uczestników – mówi. – To są wykłady i warsztaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A więc biblioteka staje się miejscem nie tylko wypożyczania książek, ale również spotkań, edukacji, obcowania z kulturą i historia własnego regionu. I to nas cieszy – podkreśla Jagodziński.

Wykładowcami są m.in. regionaliści z “Goslara”. Przykładowo, cykl wykładów “Moja rodzina na tle wydarzeń historycznych” poprowadzi Marian Piórek, a warsztaty literackie pt. “Ziemia Kolbuszowska w literaturze. Piszemy swoje wspomnienia” dr Zbigniew Lenart.

pg

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.