(W końcu) powstanie skate-park

Miłośnicy jazdy wyczynowej są zmęczeni ciągłym przesuwaniem terminów na budowę skate-parku. - Kiedy w końcu dostaniemy ten skate-park? - pytają. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wybrano firmę, która zajmie się budową.

Do budowy skate-parku już bliżej niż dalej. Długo odkładana inwestycja niebawem ujrzy światło dzienne. Urząd Miasta Rzeszowa wybrał już wykonawcę, który zajmie się budową. Tor dla rolkarzy i miłośników jazdy wyczynowej powstanie przy hali sportowej Podpromie.

Urząd miasta wybrał konsorcjum firm “Funattack” z Gdańska i “Bullait” z Elbląga, które zajmą się realizacją inwestycji. Miasto zaplanowało wydanie 1, 26 mln złotych z budżetu miasta na ten cel. W przetargu wzięła udział jeszcze jedna firma, ale cena jaką proponowała była za wysoka, dlatego wybrano konsorcjum. Rzeszów będzie musiał wysupłać jeszcze 166 tys. zł i dołożyć do inwestycji. Umowa zostanie podpisana w tym tygodniu. – Miasto obiecuje budowę od wielu lat i jesteśmy zmęczeni ciągłym mydleniem nam oczu – mówi Marcin z Rzeszowa. – Chcemy w końcu pojeździć na torze z prawdziwego zdarzenia! – dodaje. Niestety mimo wielokrotnych prób nie udało się nam skontaktować z rzecznikiem prezydenta Rzeszowa, Maciejem Chłodnickim w celu ustalenia konkretnych terminów rozpoczęcia prac nad długo wyczekiwanym przez mieszkańców skate-parkiem.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kapelanos
kapelanos
9 lat temu

skate-park imieniem papy z wadowic oczywiscie, hehehheeh huhuhu

Marcin D.
Marcin D.
9 lat temu

Miasto już dawno dołożyło – dlatego też przetarg jest rozstrzygnięty.
Do podpisania umowy potrzeba jedynie wniesienia przez wykonawce wpłaty zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Czekamy na ruch ze strony konsorcjum.