W kwietniu ruszy budowa wieloetnicznej wioski dziecięcej

Tak ma wyglądać wieloetniczna wioska dziecięca w Brzozowie. Fot. Archiwum

BRZOZÓW. Będzie to prawdopodobnie jedyna taka wioska na świecie.

Jak poinformował nas Andrzej Bieńczak, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom imienia Stanisławy Bieńczak w Brzozowie, w ostatnią sobotę kwietnia br. ruszy budowa wieloetnicznej wioski dziecięcej. Znajdą tu schronienie przede wszystkim dzieci porzucone i okaleczone, samotne matki i kobiety w ciąży, a także powodzianie i pogorzelcy.

Fundacja Pomocy Dzieciom jest inwestorem i zarazem opiekunem wioski. Na pięćdziesięcioarowej działce położonej w centrum Brzozowa znajdować się będzie 7 budynków zajmujących łączną powierzchnię ok. 1600 metrów kwadratowych. – W pierwszym etapie zostaną wzniesione dwa budynki – informuje.

- Już od wielu lat pomagamy dzieciom z rodzin patologicznych, ubogim, chorym, niepełnosprawnym, dotkniętym przez los, a także utalentowanym. Dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, fundujemy m.in. stypendia i nagrody dla zdolnych dzieci. A dzięki temu, że taka wioska powstanie, po prostu rozszerzymy naszą działalność – argumentuje prezes.

W wiosce znajdować się będą: rodzinne domy dziecka, dom dla samotnych matek i kobiet w ciąży, rodzinny dom czasowego pobytu oraz dom dla dzieci i ich rodzin dotkniętych przemocą. Będzie to swego rodzaju centrum profilaktyki, terapii, edukacji, rehabilitacji i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Ci, którzy chcą wesprzeć budowę wioski, mogą wpłacać pieniądze na konto w PBS oddział w Brzozowie,  nr: 71 8642 1113 2011 9324 4093 0001.       

Chętni mogą także przekazać 1 procent podatku dla Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Nr KRS: 0000117587.

Wioletta Zuzak

do “W kwietniu ruszy budowa wieloetnicznej wioski dziecięcej”

  1. czytelniczka

    Ta ta ta aż mi kaktus wyrośnie. Wiem co to jest za „fundacja” i co potrafi zrobić,ale nie za swoje pieniądze.Nie trzeba budować wioski,bo brzozów to wiocha.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.