W listopadzie wyrok na byłego marszałka?

Mirosław Karapyta nie przyznaje się do winy. Jego obrońca mec. Nina Leśko przekonywała przed rozpoczęciem procesu, że zostanie to dowiedzione w jego trakcie. Fot. Monika Kamińska

RZESZÓW, PRZEMYŚL. Mirosław Karapyta odpowiada w procesie za korupcję i gwałt.

Na początku listopada w Sądzie Rejonowym w Przemyślu odbędzie się – bardzo prawdopodobne, że już ostatnia rozprawa w procesie oskarżonego o 16 przestępstw Mirosława Karapyty (zgodził się na podawanie pełnego nazwiska i ujawnienie wizerunku), byłego marszałka województwa podkarpackiego i byłego wojewody. Kolejne terminy rozpraw nie zostały już wyznaczone, co mogłoby wskazywać na zakończenie procesu.

– Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 8 listopada – potwierdza sędzia Małgorzata Reizer, rzecznik Sądu Okręgowego w Przemyślu. – Ciężko powiedzieć, czy w tym dniu zamknięty zostanie przewód sądowy, czy też nie, ale nawet jeżeli proces zakończy się, najprawdopodobniej ogłoszenie wyroku zostanie odroczone – dodaje sędzia.

Niemniej jednak trwający od połowy kwietnia br. proces byłego marszałka dobiega już końca (proces rozpoczął się po aż 5 latach od jego zatrzymania w kwietniu 2013 r. W maju 2013 r. sejmik odwołał go ze stanowiska marszałka województwa podkarpackiego, a w 2015 r. postawiono go w stan oskarżenia). Przesłuchani zostali już wszyscy świadkowie z aktu oskarżenia oraz dodatkowo jeszcze jeden świadek. Mirosław K. odpowiada w procesie za 16 przestępstw, z których 13 dotyczy korupcji i przyjmowania korzyści majątkowych (miały być przyjmowane pod różnymi postaciami w okresie od końca 2008 r. do przełomu lat 2012/2013, czyli gdy był wojewodą, a później marszałkiem podkarpackim), łapownictwa bądź płatnej protekcji, a po jednym dotyczy zgwałcenia i molestowania urzędniczki starostwa powiatowego w Lubaczowie (miał dopuścić się tego przestępstwa, gdy był jeszcze urzędnikiem starostwa) oraz przekroczenia uprawnień i oszustwa. Od samego oczątku były marszałek utrzymuje, że jest niewinny.

Mirosławowi Karapycie grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Szczyrek

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
czlonek SolidarnoscigardaMarekgryfewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czlonek Solidarnosci
Gość
czlonek Solidarnosci

Nie po to my sie zapisywali do SOLIDARNOSCI za komuny zeby nas teroz po Sadach wloczyli !
Nam sie NALEZY !
Nie o take Polske my walczyli !

Marek
Gość
Marek

Ja gościa nie poznałem

garda
Gość
garda

Bo to nie Karapyta.

gryf
Gość
gryf

Skazany za działanie na szkodę w licznych spółkach, były milicjant drogówki za pośrednictwem swojego obrońcy wnioskował o osobiste spotkanie z obecnym Ministrem Sprawiedliwości. Ale niewiele na tym ugrał bo licznie zebrany materiał dowodowy jest dla grupy rodzinnej porażający.

ewa
Gość
ewa

i tak nic mu nie zrobię – tak samo jak buremu i podkulskiemu i innym

bat
Gość
bat

Więcej się zapewne mieszkańcy Podkarpacia dowiedzą nie tylko o Anna,Zbigniew,Jan,Mirosław, Ryszard,Kazimierz,Andrzej, Tadeusz,Stanisław i innych zalogowanych w ,,podkarpackim układzie mafijnym,,zapewne już po wyborach samorządowych.

lolek
Gość
lolek

Robią sobie jaja z normalnych obywateli . Gorszy syf jak u banderysów a najlepsze są teksty”Polska jest państwem prawa” tylko k………a dla kogo szkoda słów trzeba by wyjść na ulicę i roz………ć bandę tylko mało komu się chce .A o janku b cisza

Jan
Gość
Jan

A miały być zmiany nie tylko w prokuraturze ale i w sadach.Ludzie patrzą i widzą że to jest chyba jakiś nietypowy kabaret albo niemoc w naprawie sadownictwa.Zmian nie chce,, nadzwyczajna kasta,, to zrozumiałe ale suweren w 80% chce reform sądownictwa.Nic się nie zmieniło nadal rozprawy nie są nagrywane i filmowania czas oczekiwania na rozprawy zdecydowanie się wydłużył a to działa na szkodę nie tyko oskarżonego ale i poszkodowanego.Sądownictwo zostało upolitycznione a przykładem są wypowiedzi i zachowanie polityczne m.in sędziego Żurka.Ten sędzia już chyba zapomniał że jego miejscem pracy jest sala rozpraw w sadzie i chyba już dawno powinien zostać zwolniony… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

Ile tomasz już lat trwa. Parodia tak samo jak z bur….. i podkul….