W marcu zapłacimy więcej za gaz

- Kiedy skończą się te podwyżki – mówi Ewa Luraniec z Rzeszowa. Fot. Paweł Bialic

KRAJ, PODKARPACIE. Prawdopodobnie cena może być wyższa nawet o 10 lub więcej procent.

Od 1 marca wzrosną ceny gazu ziemnego dostarczanego do naszych mieszkań. Na razie nie wiadomo dokładnie o ile, bo PGNiG nie chce zdradzić nowej ceny dopóki jej nie zatwierdzi Urząd Regulacji Energetyki. Jednak zdaniem analityków podwyżka może być nawet dwucyfrowa.

W ocenie specjalistów, cena gazu może wzrosnąć od 10 do 17 procent. Ale czy właśnie o tyle więcej zapłacimy, okaże się wkrótce. W poniedziałek Polskie Górnictwo Naftowe otrzymało od prezesa Urzędu Regulacji Energetyki kolejne wezwanie w sprawie udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące wnioskowanej przez PGNiG zmiany taryfy na gaz.

– Już w ubiegłym roku przesłaliśmy do URE propozycję podwyżki za gaz ziemny i miała ona obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku. Nie została jednak wprowadzona w życie – poinformowała Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PGNiG. – Teraz znów wysłaliśmy nową taryfę i czekamy na urzędową decyzję. Nie mogę jednak powiedzieć o ile wzrośnie cena gazu, bo najpierw Urząd Regulacji Energetyki musi ją zatwierdzić.

Ostatnio cena gazu była zmieniana w lipcu ubiegłego roku, gdy dolar warty był po 2,70 zł, a teraz już ponad 3 zł. To od wartości dolara i ceny ropy, która też zdrożała, zależy ile będzie kosztował gaz ziemny. Amerykańska waluta i ropa są droższe więc i surowiec, którym ogrzewamy mieszkania i na którym gotujemy posiłki musi być droższy. Jednak jak twierdzi Joanna Zakrzewska nowa cena za gaz została tak ustalona żeby nadmiernie nie obciążać kosztami klientów – Taryfę określiliśmy na takim poziomie żeby nie generować strat dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – dodała pani rzecznik.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
9 lat temu

pamiętam w lach 50 tych ubiegłego wieku nad tablicą w szkole wisiało kilka fotek – należało wszystkie znać o każdym coś wiedzieć – tak jak w korei- i pamiętam jak mówiono cytat. ” od każdego według jego możliwości każdemu według jego potrzeb” dzisiaj widzę że ten slogan się realizuje – niewolnika się ciśnie a władza ma według swoich potrzeb – zdjęcia z nad tablicy poszły na przemiał- ci na piedestale z niego spadli-lub ich skoszono – nikt o nich nie pamięta ich poplecznicy realizują zasadę i tak to trwa – do kiedy ?

Janek
Janek
9 lat temu

A my naród cichy i pokorny obiecujemy ze w kazdym domu powiesimy sobie portret Donalda T. i bedziemy go wielbic na wzór kim dzong kila. Dodatkowo przyrzekamy ze bedzie siedziec cicho stulimy mordy, nie bedziemy protestowac bo po co???, nawet jak przyjdzie nam glodowac i zdechnac to wszystko na chwale politykow naszych by zylo sie im lepiej. Wodzu jestesmy i bedziemy z toba na zawsze. Rispekt.

Roman
Roman
9 lat temu

Urzędnicy dostali juz podwyżkę na poczet podwyżek,
a rencistów i emerytów miłościwie nam panujacy Prezydent Komorowski odesłał z podwyżkami do Trybunału Konstytucyjnego.
Wyglądał na takiego „swój chłop” ale krwiopijca chce się byłym esbekom i ubekom wysłuzyć, którzy mają wysokie emerytury i musieli by sie zadowolić ciut mniejszymi.
Prezydent „wszyskich Polaków” stanał murem za esbecją i i tymi którym się powodziło „od zawsze” !

Borjan
Borjan
9 lat temu

a rachunki przysłali juz na rok z góry ,więc te podwyżke podliczą sobie dopiero w następnym roku .Hehe czeka nas całkiem niezłe wyrównanie ,oczywiście na korzyść PGNiGe

daro
daro
9 lat temu

jak zwykle tłumaczenie że drogi dolar i dorga ropa tylko pytam dlaczego jak tanieje oba te czyniki tanieją to PGNiG nie obniża cen gazu!!!!!!!!!

Józef
Józef
9 lat temu
Reply to  daro

Nie myl człowieku taniego dolara z drogim Waldemarem Pawlakiem , którego wybrałeś na kolejna kadencję!.

zombi
zombi
9 lat temu

i dopisać pobory prezesów,cyfry takie ze nie jestem pewien jak zapisac

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

a tak to jest- zakłady zlikwidowane albo sprzedane- banki w opcych rękach- inni zwolnieni od podatków- więc kasa odpływa z kraju a tu potrzebna – rozpaprane inwestycje- euro- wojny- opłaty klimatyczne-obsługa kredytów- ratowanie bankierów- no to brakuje- proste liczenie na poziomie 5 klasy – no to skąd brać – a no podkręcić śrubkę niewolnikom proste – jak prawo cepa

pluto
pluto
9 lat temu

JAK TO JEST ,W ANGLII WLASNIE TERAZ POTANIAL PRAD I GAZ A W BIEDNEJ POLSCE DROZ=EJE.ZLODZIEJSKI RZAD.MLODZI UCIEKAJCIE STAD

Marcin
Marcin
9 lat temu

to jest kpina . tylko dur… tak mogą robic