W Marinie rozpoczął się sezon żeglarski

Rozpoczął się sezon żeglarski w Rzeszowie. Jeszcze do wtorku dzieci i młodzież mogą za darmo żeglować optymistami Ośrodka Sportów Wodnych Marina.

RZESZÓW. Dzieci i młodzież mogą do wtorku, 3 maja, za darmo żeglować po rzeszowskim jeziorze na Wisłoku. Pływać mogą jachtami klasy optymist udostępnionymi przez Ośrodek Sportów Wodnych Marina. Dziś w rozpoczęto tam sezon żeglarski 201.

– W czasie majowego weekendu jesteśmy do dyspozycji od rana do zmroku – mówi Oskar Przyszlak, bosman Mariny. – Tak samo będzie we wszystkie kolejne weekendy. W dni powszednie zapraszamy popołudniami, czyli od godziny piętnastej.

W Marinie można wypożyczyć kajaki i rowerki wodne. Organizowane są też spływy kajakowe Wisłokiem, a na terenie przystani imprezy okolicznościowe i spotkania towarzyskie przy grillu lub ognisku.

– Organizujemy też kursy żeglarskie – zachęca Oskar Przyszlak. – Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Na miejscu w Rzeszowie spotykamy się nad wodą codziennie popołudniu i adepci poznają praktycznie tajniki żeglowania. Dwutygodniowe szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem patentu żeglarza. Potem, latem, nie poświęca się już urlopu czy wakacji na naukę, tylko wypożycza jacht i aktywnie wypoczywa pod żaglami.

Na kurs i do szkółki żeglarskiej można się zapisać właśnie teraz, w czasie majowego weekendu. Wystarczy przyjść nad rzeszowski zalew i skorzystać z otwartych drzwi Mariny na rozpoczęcie tegorocznego sezonu.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments