W mieleckiej siatkówce idzie nowe

Urszula Bejga (z lewej) to jedna z dwóch siatkarek, które zostały w Stali Mielec po spadku zespołu z ekstraklasy. Fot. Archiwum

I LIGA KOBIET. W piątek nadzwyczajne walne zebranie członków Stali

Paulina Szpak na rozegraniu, Urszula Bejga na środku siatki – tylko te dwie zawodniczki zostały w Stali Mielec po spadku drużyny z ekstraklasy. Jest za to aż dziewięć nowych siatkarek i nowy trener – Piotr Sobolewski.

Zespół nie wykuwa się jednak w sielankowej atmosferze. Szefowie klubu pracują nad budżetem, ale też myślą nad tym, w jaki sposób dojść do porozumienia z zawodniczkami, które odeszły po zakończeniu sezonu. Niemal wszystkim zalegają bowiem z wypłatami. Z kolei decyzja o pożegnaniu z Jackiem Wiśniewskim i wyborze nowego trenera wzbudziła u kibiców mieszane uczucia. Duża część jest zdania, że rozstanie z lojalnym szkoleniowcem nie było potrzebne, a jeśli już, to powinno się odbyć w lepszym stylu. Dla dalszego funkcjonowania Stali ważne będzie także to, co wydarzy się w piątek wieczorem podczas nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu. Siatkarskie środowisko Mielca jest bowiem podzielone – swoje argumenty mają również działacze kierujący klubem w PlusLidze, którzy potem zostali odsunięci od władzy.

Młode, ale już doświadczone
Aktualnym sternikom zatrudnienie nowych zawodniczek przyszło dość sprawnie. O środkowych bloku Jowicie Jaroszewicz z AZS UE Kraków i Magdalenie Hawryle z Jadaru Radom już pisaliśmy. W Stali grać będą także rozgrywająca Małgorzata Sobolewska (z domu Jeromin), która występowała w PlusLidze w barwach Gedanii Żukowo, a ostatnio w TPS Rumia.

Na przyjęciu oglądać będziemy znaną w Mielcu Małgorzatę Plebanek. To doświadczona siatkarka – awansowała ostatnio do ekstraklasy z Legionovią, wcześniej broniła barw Gedanii i Piasta Szczecin, grała także w lidze niemieckiej. Kolejne dwie zawodniczki odpowiedzialne za odbiór zagrywki to Barbara Kubieniec i Żaneta Baran, obie trafiły do Mielca z AZS UE Kraków. W ataku grać będą Aleksandra Szymańska (Gaudia Trzebnica) i Paula Rauch (Szóstka Biłgoraj), na libero pojawi się Daria Michalak (BKS Bielsko Biała). To interesujący zestaw nazwisk. Siatkarki są młode, ale już doświadczone. Wiele z nich liznęło ekstraklasy i ma za sobą sukcesy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments