W Niebylcu, jak w Hollywood

Aktorzy po premierze wspólnie odśpiewali niebyleckie pieśni. Fot. Wit Hadło

Aktorzy po premierze wspólnie odśpiewali niebyleckie pieśni. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC. W Niebylcu też potrafią robić filmy. W niedzielę, 15 września, w miejscowym Zespole Szkół odbyła się premiera „Niebyleckich więzi”.

Jest to film o relacjach międzypokoleniowych, uniwersalnych wartościach i przeszłości Gminy Niebylec. Aktorami zostali seniorzy i młodzież z Niebylca i okolic, w sumie 45 osób. Produkcja została zrealizowana w ramach projektu „Lepiej razem – międzypokoleniowo!” realizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”.

„Niebyleckie więzi” to historia kilku młodych ludzi z miasta, którzy zmuszeni przez rodziców przyjeżdżają do Niebylca na wakacje. Początkowo widzą tylko negatywne strony swojej sytuacji. Dzień za dniem poznają jednak mieszkańców miejscowości, dzięki którym odkrywają skarby i uroki tego miejsca i zmieniają swoje nastawienia. Prace nad realizacją filmu trwały przez całe tegoroczne wakacje. Fabuła filmu, bohaterowie, scenografia, kostiumy i rekwizyty zostały stworzone przez samych aktorów.

- Podczas kręcenia filmu świetnie się bawiłam. Cieszyłam się, że młodzież chce z nami współpracować i uczyłam wszystkich pieśni, które pamiętam z dzieciństwa. To naprawdę wspaniałe, że w wieku 64 lat udało mi się jeszcze zadebiutować na ekranie- powiedziała po pokazie Maria Domaradzka.

Na premierze filmu w Zespole Szkół w Niebylcu zjawiło się ponad 300 osób. Widzowie podkreślali, że udział w tym wydarzeniu pozwolił im na powrót do przeszłości i na odkrycie własnej okolicy jako obszaru magicznego, w którym można odkryć wiele niezwykłych miejsc.

Film „Niebyleckie więzi” można zobaczyć w Internecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=-aX7HadT5xc

wit

w niebylcu2

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.