W niedzielę finał na Stali

Już w niedzielę młodzi piłkarze będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny Podkarpacia w turnieju Coca-Cola Cup. Fot. Organizator

PIŁKA NOŻNA. 19 maja poznamy najlepsze drużyny Coca-Cola Cup 2013 w województwie podkarpackim.

Od początku maja na terenie całego kraju odbywają się finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2013. Spośród blisko 3500 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju w tej fazie rozgrywek uczestniczy już tylko 384. W niedzielę 19 maja w Rzeszowie, na boisku piłkarskim Stadionu Miejskiego „STAL” przy ul. Hetmańskiej 69, odbędzie się finał Podkarpacia, jeden z szesnastu finałów wojewódzkich turnieju.

8 drużyn żeńskich i 16 męskich będzie walczyć o miano najlepszych w województwie podkarpackim. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który zostanie zorganizowany na Rynku Głównym w Krakowie 8 czerwca 2013 r. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn. – Coca-Cola Cup to nie tylko zdrowa, sportowa rywalizacja i kuźnia młodych talentów, ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może być ciekawe – tłumaczy Sebastian Wężyk z Coca-Cola Poland – W tym roku gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Do wspólnej zabawy chcemy zaprosić wszystkich gimnazjalistów, a także ich przyjaciół i całe rodziny, dlatego też zdecydowaliśmy się zorganizować finały wojewódzkie w weekendy, zamieniając je w rodzinny piknik o sportowo-edukacyjnym charakterze. Rozszerzamy też formułę Stref Aktywnego Życia, które będą oferować odwiedzającym możliwość udziału w atrakcjach i konkursach, a także spotkaniach z ekspertami z zakresu żywienia. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 14 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. 15. rocznica Coca-Cola Cup jest doskonałym pretekstem, aby rozwinąć program w stronę promocji aktywnego, zdrowego stylu życia – dodaje.

Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia
Strefa Aktywnego Życia to szereg atrakcji o charakterze sportowym oraz miejsce, gdzie wraz z rodziną i przyjaciółmi będzie można spędzić aktywnie weekendowe chwile na świeżym powietrzu. W Strefie Aktywnego Życia będzie można m.in. porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, rozegrać miniturniej w piłkarzyki, sprawdzić jak spalić swoje ulubione przysmaki czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując swój telefon komórkowy. Dodatkowo, w Strefie Ambasadora będzie można nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza i ambasadora turnieju Coca-Cola Cup, Roberta Lewandowskiego.

Natomiast, wszyscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sprzęt sportowy dla zwycięskiej szkoły i organizacja dnia sportu na terenie placówki. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. wiosłowaniu, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni, zbierając jednocześnie punkty dla swojej szkoły. W konkursie wygra szkoła, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów.
Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Turniej merytorycznie wspiera Polskie Towarzystwo Dietetyki. Partnerem technicznym jest firma adidas.

Harmonogram finału wojewódzkiego w Rzeszowie:
– 9.00 – rozpoczęcie turnieju
– 9.30 – mecze fazy grupowej
– 14.30 – mecze fazy pucharowej
– 16.30 – ceremonia wręczenia nagród
– 17.00 – zakończenie imprezy

Opr. mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o