W niedzielę wielka zbiórka darów

RZESZÓW. Po raz trzynasty na ulicach stolicy województwa wolontariusze będą zbierać dary rzeczowe dla dzieci będących w trudnej sytuacji rodzinnej.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów będzie prowadzona w niedzielę w godz. 10-15. Piętnaście punktów, do których można przynosić dary, zostanie umiejscowionych m.in. w pobliżu hipermarketów, a centrum w okolicach Rozgłośni PR przy ul. Zamkowej i przy Komendzie Straży Pożarnej (ul. Mochnackiego). O tym, gdzie znajdują się wszystkie punkty, informują plakaty.

W Rzeszowie ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” pilotuje Radio Rzeszów. – Dary będą zbierać uczniowie, większość z nich po raz pierwszy będzie wolontariuszami. Dlatego prosimy o przyjazny stosunek do młodych i ofiarność – mówi red. Anna Leśniewska z Radia Rzeszów. – Potrzebna jest nowa ciepła odzież, a jeśli używana, to czysta i w dobrym stanie. Wolontariusze będą też zbierać żywność długoterminową i środki higieny osobistej. Zebrane dary trafią do ośrodków pomocy społecznej, a stamtąd do potrzebujących – dodaje.

ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o