W niedzielę zagramy dla chorych dzieci

PODKARPACIE. 19 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzeszowskim Rynku

9 stycznia już po raz 19. na ulice miast i miasteczek wyruszą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do oznaczonych serduszkami puszek będą zbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie najmłodszych. Tym razem będziemy wspierać urologię i nefrologię dziecięcą. Chcąc wspomóc akcję możemy wrzucić pieniądze do puszki bądź wziąć udział w licytacji.

W tym roku na aukcję WOŚP wystawione zostaną dwie roczne klacze Pieszczota i Litra z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej (towarzyszą orkiestrze od 12 lat). Hodowane tam hucuły są z natury łagodne, małe i łatwe w utrzymaniu. Cena wywoławcza jednego konika – 700 zł.

Poza konikami, podczas 19 finału orkiestry na Podkarpaciu będzie można licytować także obraz podarowany przez rzeszowskiego twórcę – Leszka Kuchniaka i ikonę bieszczadzkiej artystki Jadwigi Denisiuk. Pod młotek orkiestry pójdą też pluszowy miś z piórem i długopisem – prezent od wojewody oraz mierząca metr siedemdziesiąt centymetrów – pluszowa maskotka od marszałka województwa. A także koszulka z autografami piłkarzy Stali Rzeszów, plastron żużlowy oraz rakieta tenisowa – wszystko to dar Prezydent Rzeszowa.

Przedmioty te oraz koniki huculskie będzie można licytować telefonicznie pod numerem telefonu, który zostanie podany 9 stycznia podczas telewizyjnych relacji z rzeszowskiego rynku.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments