W plenerze

W niedzielę, jak co roku podczas „Jazzu nad Nilem”, w Kolbuszowej zagrają najlepsze polskie zespoły jazzu tradycyjnego. Fot. pg

Trzy dni motocyklowej imprezy
JEZIÓRKO. To może być jeden z większych zlotów motocyklowych na Podkarpaciu. Ścieżki jednośladów z silnikami prowadzić będą do Jeziórka przy wojewódzkiej „871”, między Stalową Wolą i Tarnobrzegiem. Weekendowe (pt-niedz.) spotkanie na przywróconych życiu terenach byłej kopalni siarki rozpocznie się już w piątek o godz. 16. Organizatorzy zapewniają pole namiotowe, strzeżony parking i profesjonalny całodobowy catering. W programie konkursy sprawnościowe, rajdy po okolicach, teatr ognia Grupy „Kamikaze” oraz długie koncerty rockowe (m.in. „Zimbaboo”, „Eberhard”, „Nadir”, „Icone”). Pożegnanie w niedzielę o godz. 18.

Wakacjonalia z „Big Cycem”
JEŻOWE. „Wakacjonalia” to doroczne Dni Jeżowego. W tym roku dwudniowa (sobota – niedziela) wakacyjna zabawa Jeżowian z licznymi atrakcjami odbędzie się po raz dwudziesty na boisku rezerwowym „Sparty”. Start w sobotę o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Manchester” (godz. 21.30). W niedzielę zabawa już od godz. 15. Dwie godziny później „Spotkanie z balladą”, tradycyjnie w Kopydłowie. O godz. 21.30 zagra i zaśpiewa „Big Cyc”.

Jazz nad Nilem
KOLBUSZOWA. Najlepsze polskie zespoły jazzu tradycyjnego wystąpią w niedzielę przy krytej pływalni „Fregata”. Impreza, która rozpocznie się o godz. 17, ma charakter plenerowy i wstęp na nią jest wolny. Zagrają: Sami Swoi Orchestra, Dixie Tiger’s Band, Kwartet Jana Młynarczyka, Old Metropolitan, Old Rzech Jazz Band oraz X- Band. Przy jazzowych standardach będzie można zatańczyć, a dla ochłody gratisowo wskoczyć w bystre wody pływalni (obowiązuje strój kąpielowy).

Wystąpią młodzi Polonusi
KROSNO. 22 lipca o godz. 18 rozpocznie się koncert uczestników 8. Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Na krośnieńskim rynku wystąpią  Zespół Tańca Ludowego ,,Kukułeczka” z Łotwy oraz Zespół Pieśni i Tańca ,,Krakusy” z Kanady.

Spotkanie Folklorystyczne
ŁĘKI DUKIELSKIE. Stowarzyszenie Kulturalno – Rekreacyjne ,,Jedność” wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Dukli zapraszają na VIII Spotkanie Folklorystyczne ,,Ocalić od zapomnienia”. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę w……. W trakcie spotkania wystąpią lokalne zespoły folklorystyczne, a także zespoły z Niemiec i USA. W godzinach 16.30-17. nastąpi prezentacja dań kuchni staropolskiej oraz ludowych twórców. Na uczestników będą czekać liczne atrakcje m.in. kiermasz staroci, loteria fantowa czy wesołe miasteczko. Początek o godz. 15.

Taneczne biesiady
MIELEC. W sobotę i niedzielę kolejno o godz. 18 i 17 w Ogródku Leśnym za Hotelem Polskim odbędą się taneczne biesiady z muzyką na żywo. Zagrają zespoły: Tornado Band i Masters. W trakcie biesiad losowanie nagród.

Happeningi, prezentacje, koncerty
MIELEC. W sobotę na terenie miasta odbywać się będzie wielki finał projektu kulturalnego „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”. Wszystko rozpocznie się o godz. 15 na dworcu PKP… apokaliptyczna grą miejską, godzinę później ruszą: warsztaty plastyczne dla dzieci, instalacja plastyczna „Monumental Art.”, animacje i zabawy dla najmłodszych, akcja portretowania mieszkańców, Eko-kącik, wystawa zdjęć oraz prezentacja fotoksiążki. O godz. 16.30 zaprezentuje się grupa teatralna „Odskocznia” z Lublina, a następnie Podkarpacka Elitarna Grupa Air Soft „Pegas”. Pół godziny później widowisko teatralne przedstawią uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Pawła Korbusa.  O godz. 17.45 na scenie przy Szkole Podstawowej nr 9 na rockowo zagrają Mr Pollack i Próg. O godz. 18.30 happening „Zjadanie sztuki” przedstawi artysta Grzegorz Cebula. W godz. 21-24 w klubie Onyx wystąpią zespoły sceny klubowej: Rebeka i Kamp. Bezpłatne wejściówki w kasie Kina Galaktyka, w Onyx Club oraz podczas finału M4 2012.

Konie ich pasją
OBOJNA k. STALOWEJ WOLI. „Biesiada folkloru i sztuki – naszą pasją konie” rozpocznie się w niedzielę o godz. 13., na boisku piłkarskim przy remizie OSP. Zostanie pokazane wszystko, co z koniem jest związane; od jego pracy, przez sport, na koniu w sztuce kończąc. Będą więc zawody w skokach przez przeszkody, zawody w powożeniu, pokaz zrywki drewna i pokaz koni zimnokrwistych oraz wyścig włościański przez przeszkody stałe. Pokazom umiejętności koni towarzyszyć będą występy folklorystyczne, a biesiadę zakończy festyn.

W świecie dmuchanych zabawek
ROPCZYCE. Trampoliny, zjeżdżalnie, zamki, gry, zabawy i konkursy z nagrodami – to m.in. czeka na najmłodszych w niedzielę na miejskim stadionie podczas pikniku dla dzieci „W świecie dmuchanych zabawek”. Start godz. 16.30, wstęp na zabawkę 1 zł.

Muzyczne prezentacje
RZESZÓW. Muzyczne Prezentacje Podkarpacia już w niedzielę o godz. 16. Na Rynku wystąpią: „Lubenka”, „Lubenianki”, Młodzieżowa Grupa Tańca Towarzyskiego, kapela „Rzeszowskie Wiarusy”, Wojciech Miśków – Var (gitara i śpiew, ballady rzeszowskie), „Paka Sędzisza”, Orkiestra Dęta OSP z Dylągówki, Ivo Stars Band, Big Band Niebylec, Zespół „Kuki Pau”.

Międzynarodowo z folklorem
SĘDZISZÓW MŁP. W niedzielę o godz. 19 na Rynku odbędzie się koncert galowy VII edycji Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Wystąpią zespoły z Rosji, Litwy, Grecji oraz „Pułanie” i „Rochy” z Polski. Wstęp wolny, W razie złej pogody koncert odbędzie się w Miejskim Kultury.

Pectus & Filip Moniuszko na Festiwalu
SIEDLISKA. Tegoroczny Festiwal Sztuk „Fort Missia” rozpocznie się w sobotę o godz. 12 w forcie XV Borek w Siedliskach (gmina Medyka). Na scenie wystąpią: HYCZ orchestra, Wojciech „Elvis” Sosnowski, Miąższ, Beer Blues Band, Adam Hajduk, Pigs Like Pigeons, chór Twoje Niebo, Jiżak, Pectus &Filip Moniuszko, DJ Bleiz. Specjalnie na tą okazję zostanie uruchomiona specjalna linia autobusu PKS kursującego w godz. 11.40-16.40.

Oddaj krew na pikniku
USTROBNA. Wójt Gminy Wojaszówka oraz PCK w Krośnie zapraszają na ,,Piknik Rodzinny Honorowych Dawców Krwi i Sympatyków”. Impreza odbędzie się w niedzielę w parku. W trakcie pikniku zostaną zorganizowane m.in. gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci. W programie imprezy przewidziano też promocję zdrowego żywienia: uczestniczy będą mieli okazję obliczenia BMI (wskaźnika nadwagi) zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru, a także sprawdzenia siły uzależnienia od nikotyny. Piknik zakończy się zabawą taneczną. Początek o godz. 16. Natomiast w godz. 11.-15. będzie możliwość oddawania krwi w specjalnie przeznaczonym do tego celu Ambulansie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments