W plenerze

Ewa Wachowicz

NIEDZIELA, 7 SIERPNIA

Kresowe jadło z Ewą Wachowicz
BASZNIA DOLNA. Na osiedlu Sołotwina o godz. 13.20 rozpocznie się parada myśliwska. O godz. 14.20 otwarcie Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła. W programie m.in. koncerty, pokazy walk oraz rekonstrukcja XVII-wiecznej wyprawy hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie. O godz. 16.20 gotowanie z Ewą Wachowicz, a o godz. 20.20 występ kabaretu “Pod Wyrwigroszem”.

Od ziarenka do bochenka
PRZYCHOJEC, gm. Leżajsk. O godz. 15 w gospodarstwie agroturystycznym “Pod Lipą” odbędzie się impreza “Od ziarenka do bochenka”. W programie prezentacja obrzędów dożynkowych, pokaz wypieku pieczywa, koncert zespołów folklorystycznych.

Święto żniw
SONINA k. Łańcuta. O godz. 12 na stadionie odbędzie się powiatowe święto żniw połączone z biesiadą pszczelarską. W programie degustacje, występy i zabawa taneczna.

Festyn dla wszystkich
BOROWA k. Mielca. O godz. 14 rozegrane zostaną mecze o Puchar Wójta, dwie godziny później przewidziano gry i zabawy dla najmłodszych z udziałem artystów z Krakowa. Wystąpią także miejscowe zespoły artystyczne. Festyn zakończy zabawa taneczna.

Gnojnickie lato
GNOJNICA DOLNA k. Ropczyc. Na placu przy Wiejskim Centrum Kultury odbędą się imprezy w ramach “Gnojnickiego Lata z Tradycją”. Od godz. 13: mecze piłkarskie, pokaz jazdy konnej, występy artystyczne, konkurs kulinarny, a także atrakcje dla dzieci: dmuchańce, gry, konkursy, balony, wata, popcorn. Imprezę o godz. 19 zamknie koncert grupy Drimers i zabawa taneczna z zespołem Trio.

Impreza na Rynku
DĘBICA. O godz. 17 na Rynku wystąpią” Aleksandra Ożóg, Sylwester Duda, Karolina Chmiel i Natalia Zarzycka, wokalistki ze Szkoły Muzycznej “Yamaha” oraz grupa “Perfect Day”. Wstęp wolny.

Festyn parafialny
JANKOWCE. O godz. 14 na stadionie zorganizowana zostanie impreza, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę kościoła. Wystąpią m.in. dzieci ze stowarzyszenia “Wzrastanie”. Gwiazdą będzie Rewia ze Lwowa.

Piknik bezalkoholowy
BIEDACZÓW, gm. Leżajsk. O godz. 16 na stadionie odbędzie się coroczny Piknik Bezalkoholowy. W programie pokazy strażackie oraz występy grup artystycznych. Od godz. 20 bezalkoholowa zabawa taneczna.

Konie i… rzut podkową do celu
KOLBUSZOWA. Skansen zaprasza na unikatową imprezę pod hasłem “Koń w gospodarstwie, pokaz pracy na roli i w zaprzęgu”. W programie: wystawa klaczy śląskich i małopolskich, pokaz konnej straży pożarnej, prezentacja pracy twórców ludowych (kowal, rymarz, zabawkarz), kiermasz wyrobów rzemieślniczych i kuchni regionalnej, zwiedzanie skansenu bryczką lub wozem (czas przejazdu ok. 30 min.). Ponadto: parada jeźdźców i furmanek, zawody dla woźniców, powożenie furmankami po torze przeszkód, jazda na oklep, Na smakoszy kuchni regionalnej czekać będą potrawy przygotowane przez gospodynie z Domatkowa oraz Mazurów.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.