- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

W plenerze

SOBOTA, 20 sierpnia
Jarmark turystyczny
LESKO. W godz. 10 – 21 będzie można popróbować dań kuchni regionalnej, spróbować swoich sił na warsztatach artystycznych, posłuchać koncertów i wziąć udział w konkursie. O godz. 12 mecz pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a drużyną samorządu Leska.

Dzień działkowca
JASŁO. Obchodzony bêdzie jubileusz 60-lecia “Naszego Ogródka” oraz 30 rocznica powstania rodzinnych ogródków dzia³kowych. W programie: o godz. 13 w koœciele oo. Franciszkanów zostanie odprawiona msza œw. w intencji dzia³kowców i ich rodzin. Zaplanowano tak¿e zabawy zrêcznoœciowe, zabawy ogrodowe. Bêd¹ ciep³e dania. Impreza odbędzie się na działkach przy ul. Kaczorowy 12 a.

NIEDZIELA, 21 sierpnia
Regionalne potrawy w roli głównej
IWONICZ ZDRÓJ. O godz. 14.30 na Placu Dietla odbędzie się prezentacje regionalnych potraw. Będą stoiska kulinarne kół gospodyń wiejskich, wystąpią kapele. Wstęp wolny.

Lato w Parku Jagodowym
MEDYNIA ŁAŃCUCKA. Będzie okazja poczuć emocje triathlonu oraz zawodów w pływaniu na “byle czym”. Impreza zaczyna się o godz. 13.30. W programie również koncert szantowy “Morże Być”, wystawa, atrakcje dla dzieci i zabawa. W czasie imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorej Kasi z Dąbrówek.

Dobre jedzenie
IWONICZ ZDRÓJ. Na Placu Dietla o godz. 14.30 zaplanowano Przegląd Regionalnych Potraw Pogranicza i Muzykowanie Kapel Pogranicza.

Spotkaj się z twórcą ludowym
KOLBUSZOWA. Skansen zaprasza na spotkanie z twórczością ludową i kuchnią regionalne. W programie m.in. pokaz: plecionki z wikliny, malarstwa, kompozycji kwiatowych i tkaniny dekoracyjnej. Będzie można także skosztować swojskiego jadła. Start godz. 13, wstęp: 9 i 6 zł, bilet rodzinny 25 zł, dzieci do lat 7 za darmo.

CZWARTEK, 25 sierpnia
Pod chmurką
ROPCZYCE. Z myślą o dzieciach w na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się piknik w godz. 17 – 19. W programie: trampoliny, zjeżdżalnie, zamki, konkursy sportowe, gry i zabawy. Wstęp wolny.

Spartakiada
HUWNIKI. O godz. 10 na terenie DPS-u odbędzie się XI Spartakiada Domów Pomocy Społecznej. W trakcie imprezy zostanie rozegrany mecz piłki nożnej Huwniki-Reszta świata. Spartakiadę zakończy zabawa taneczna.

NIEDZIELA, 28 sierpnia
Dni Osiedla Załęże
RZESZÓW.   Impreza plenerowa odbędzie się na stadionie Klubu Sportowego KORONA Rzeszów od godz. 15.   W programie: prezentacja   różnych technik walk bronią wczesnośredniowieczną, pokaz  rzemiosła,  plebejskie zabawy dla dzieci i dorosłych, możliwość posmakowania jadła,  muzyka i stroje z epoki pokaz sztucznych ogni. Na  zakończenie zabawa taneczna z Zespołem FAIR PLAY.  Wstęp wolny.