W plenerze

Fot. MWmedia

Impreza z nagrodami
BRZÓZA KRÓLEWSKA. W sobotę na stadionie odbędzie się impreza, podczas której rozdawane będą nagrody. Rozkręci ją DJ Marx. Wstęp: 10 zł Start: godz. 20.

Pokazy ratownictwa wodnego
LUBACZÓW. Podczas piątkowej imprezy będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Strażacy i ratownicy medyczni będą uczyć wszystkich chętnych m.in. masażu serca, sztucznego oddychania i opatrywania ran. Pokazy Ratownictwa Wodnego „Pamiętaj Pierwsze Chwile Są Najważniejsze” rozpoczną się o godz. 10. na terenie zalewu „Pod Młynem”. Wstęp wolny.

Sportowy Piknik
MAĆKÓWKA. W niedzielę o godzinie 15 przy remizie OSP odbędzie się Sportowy Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji dla starszych i młodszych.

Taneczne biesiady
MIELEC. Ogródek Leśny za Hotelem Polskim zaprasza na taneczne biesiady. W sobotę oD godz. 18 do tańca zagra zespół Hit; w niedzielę o godz. 17 grupa Caro a w czwartek o godz. 17 band Criss.

Piknik Car Audio
PRZEMYŚL. W sobotę o godz. 11 pod centrum handlowym Blue Park rozpocznie się impreza dla miłośników czterech kółek. Podczas pikniku będzie można wziąć udział w konkursach m.in. zmiany kół na czas czy parkowania tyłem. Jury wybierze też zwycięscy w kat. „najbardziej wypasione felgi”, :najbardziej obniżone zawieszenie” oraz „najbardziej podrasowany samochód”. Wstęp wolny.

Dzień Odkrywców
RZESZÓW. W sobotę w godz. 11-18 zaplanowano „Dzień Odkrywców – Trzeci Interaktywny Piknik Wiedzy”. Ponad 40 ekip animatorów pokazów naukowych i interaktywnych wystaw edukacyjnych z całej Polski w tym m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Muzeum UJ, URz i firm lotniczych, rozmieszczonych w miasteczku namiotowym zlokalizowanym na terenie ul. Szopena, al. Lubomirskich i placu AK, prezentować będzie zagadnienia z fizyki, chemii, biologii, techniki lotniczej i kosmicznej, robotyki, archeologii, paleontologii, historii i kuchni molekularnej. Na stoiskach, przez cały dzień odbywać się będą prezentacje, pokazy, warsztaty tematyczne oraz konkursy dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Jarmark folklorystyczny
SANOK. W niedzielę, w Parku Etnograficznym przy ulicy A. Rybickiego 3 odbędzie się  jarmark folklorystyczny. Początek o godz. 15 . W programie: występy zespołów tanecznych, pokaz rzemiosł, degustacja potraw regionalnych.

INNE IMPREZY
Wernisaż malarstwa i grafiki
DĘBICA. W piątek o godz. 19 w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż malarstwa Andrzeja Rułki i grafiki Agnieszki Włodarczyk-Rułki. Prace będzie można oglądać we wszystkie dni tygodnia. Wstęp wolny.

Traviata” po polsku
DĘBICA. W niedzielę, o godz. 16 w Domu Kultury „Mors” zostanie wystawiona premiera opery w trzech aktach „Traviata” w polskiej wersji językowej. W główne role wcielają się: Anita Maszczyk, Piotr Koprowski i Leopold Stawarz. Wstęp wolny.

Dni Otwarte CIK
JAROSŁAW. Weekendowa impreza rozpocznie się w piątek o godz. 11. na ul. Grodzkiej. Będzie tam można zobaczyć kuglarzy, żonglerów oraz przebierańców na szczudłach rozdających dzieciom baloniki i piłeczki. Wieczorem w Centrum Inicjatyw Kulturalnych odbędzie się wernisaż wystawy połączony z koncertem. Drugi dzień imprezy przebiegnie pod znakiem licznych zabaw i konkursów, a także warsztatów artystycznych dla dzieci i pokazów filmów animowanych. ef

Prezentacje Twórczości Ludowej
KOLBUSZOWA. W niedzielę, w godz. 12.30-19 w skansenie odbędą się Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Będzie można zobaczyć, jak wykonuje się plecionkę z wikliny, korzenia i słomy. Swój fach zaprezentują także rzeźbiarze, zabawkarze, pszczelarz, kowal i garncarz. Będzie można podziwiać plastykę obrzędową i rękodzieła artystycznego. Gospodynie pokażą, jak upiec chleb, a po scenie hulać będą kapele ludowe, zespoły obrzędowe i taneczne, nie zabraknie miejsca dla gawędziarzy.

Koncert Lory Szafran
KROSNO. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na koncert znakomitej wokalistki jazzowej Lory Szafran. Koncert „Sekrety życia według Leonarda Cohena” odbędzie się w piątek o godz.18.30 w ramach Dni Krosna – „miasta szkła”. Bilety: 30 zł, 25 zł i 20 zł.

Przyjdź na Dni Miasta
ŁAŃCUT. W ten weekend po raz dwunasty na łańcuckim rynku wystartują Dni Łańcuta. Święto potrwa trzy dni. Początek atrakcji już piątek o godz. 11. Burmistrz miasta uroczyście przekaże wtedy klucze do miasta łańcuckiej młodzieży. Tego dnia w planie m.in. wernisaż wystawy malarstwa artystów z węgierskiego miasta partnerskiego Balmazujvaros (godz. 16 w Galerii MDK), liczne koncerty, występ kabaretu wkręt, ale i spektakl operowy. Nie mniej ciekawie bezie w sobotę, która upłynie pod znakiem koncertów. Od godz. 15 do godz. 22.30 słyszymy m.in.: zespoły Present Moment Frequency, Aventis, a także gwiazdy takie jak Krystyna Giżowska i Mrozu. Nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni. Niedzielne imprezy rozpoczną się o godz. 11.30 prezentacja Orkiestr Dętych. W programie również prezentacja zespołu Break Dance oraz koncert laureatów piosenki dziecięcej. Dni Miasta zakończy koncert piosenki francuskiej Yana Zbiegiela.

Karol Okrasa w Mielcu
MIELEC. Celebryta znany z kulinarnych programów telewizyjnych i autor książki-poradnika „Gotuj z Okrasą”, Karol Okrasa będzie w piątek gościem Miejskiej Bibliotece Publicznej. Początek spotkania o godz. 18, wstęp wolny.

Spotkanie z Ryszardem Mściszem
MIELEC. W sobotę, o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Ryszardem Mściszem, poetą, krytykiem literackim, satyrykiem, pedagogiem i publicystą w jednej osobie. Atrakcją popołudnia z literaturą będzie występ Grupy Wokalno – Instrumentalnej „Sokół 1893″ z Mielca. Wstęp wolny.

Dziecięcy konkurs taneczny
PRZEMYŚL. W sobotę o godz. 9. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego rozpoczną się XXXV Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „TAŃCOWAŁY DWA MICHAŁY”. Wstęp wolny.

Feel na Dniach Ziemi Ropczyckiej
ROPCZYCE. W ten weekend ciąg dalszy imprez w ramach Dni Ziemi Ropczyckiej. W piątek, o godz. 10 w Zespole Szkół nr 2 zaprasza na piknik jubileuszowy, o godz. 16 z kolei na boisku „Orlik” odbędzie się turniej firm i zakładów pracy w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Ropczyc. Dwie godziny później w Centrum Kultury o to samo trofeum zagrają brydżyści. W sobotę, o godz. 15 na placu przy Zespole Szkół nr 3 odbędzie się piknik. Wcześniej, bo o godz. 19 na boisku przy basenach odkrytych rozegrane zostaną zawody w piłce plażowej, o godz. 16 odbędzie się Bieg Uliczny. Niedzielne imprezy, o godz. 9 rozpoczną otwarte mistrzostwa Ropczyc w pływaniu (basen), a o godz. 15 na stadionie rozpocznie się festyn, którego gwiazdą będzie zespół Feel (godz. 21).

Festiwal muzyki myśliwskiej
RZESZÓW/ŁAŃCUT. W piątek rozpoczyna się trzydniowy XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Jego otwarcie będzie mieć miejsce w łańcuckiej Ujeżdżalni o godz. 8.30. W programie m.in. Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” Drugiego dnia festiwal przeniesie się do Rzeszowa. Zmagania muzyków rozpoczną się o 9.15 w Filharmonii Podkarpackiej, natomiast o godz. 17 w Kościele Farnym odbędzie się hubertowska Msza Św. a później korowód myśliwski ulicami Rzeszowa. O 18. 30 na Rynku czeka nas galowy koncert muzyki myśliwskiej oraz rozstrzygnięcie zmagań. Imprezę zakończy niedzielna Masz Św. o godz. 10 w kościele pw. Św. Huberta w Miłocinie Wstęp na koncerty i przesłuchania jest wolny.

Wystąpi ZWIS
RZESZÓW. W niedzielę o godz. 18 zapraszamy na kolejną odsłonę kabaretowej dawki humoru, Czyli Występ Zespołu Wielkiej Improwizacji Scenicznej. Jak zwykle wszystko w 100 proc. będzie improwizowane. Wstęp: 8 zł.

Przegląd filmowy
RZESZÓW. WDK zaprasza we wtorek o godz. 19 na Przegląd Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF 2011. Wstęp wolny.

Benefis Szubera
SANOK. W piątek o godz. 18 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Podgórze 25) odbędzie się benefis Janusza Szubera połączony z promocją 2. Wydania „Mojości” J. Szubera i W. Szulca. Wstęp wolny.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.