W plenerze

Fot. Wit Hadło

Impreza powitalna
BRZÓZA KRÓLEWSKA. W sobotę na stadionie Wielkie Powitanie Wakacji, czyli impreza z najświeższymi, gorącymi hitami. Wstęp – 10 zł. Natomiast w niedzielę zabrzmią hity disco polo dance i retro. Wstęp – 7 zł.

Rockowo na Rynku
DĘBICA. W piątek o godz. 18 na Rynku odbędzie się rockowa inauguracja wakacji. Zagrają: Czwarta Brygada Rowerów Podwodnych i Troty. Wstęp wolny.

Świętojańskie śpiewanie
DĘBICA. Śpiewanie, konkurs na wianek i poszukiwanie kwiatu paproci, to główne atrakcje Świętojańskich Śpiewań Środowiskowych Domów Samopomocy, które odbędą się w czwartek (5 lipca) w parku przy DK „Śnieżka”. Start godz.10.30. Wstęp wolny.

Jazzowe melodie
DUKLA. W niedzielę o godz. 19 na rynku odbędzie się koncert zespołu Iwo Dixie Jazz Band. W programie najpiękniejsze melodie lat 20. i 30.Wstęp wolny.

Park pełen atrakcji
FOLUSZ. W sobotę odbędzie się impreza w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej. Od godz. 15 odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012. Wystąpią m.in.: Zespół Vatra, Bieszczadzkie Wilki, ZARAZ. Po rozdaniu nagród o godz. 18.30 zacznie się koncert Apolinarego Polka.

Wodecki na 650-lecie
HACZÓW. W sobotę o godz. 13 mszą świętą, po której zostaną odsłonięte i poświęcone tablice pamiątkowe rozpoczną się obchody 650-lecia Haczowa. Przewidziano też część artystyczną (Haczowskie Wesele) i zabawę ogrodową. Natomiast w niedzielę w parku przy GOKiW zaplanowano program rozrywkowy dla dzieci, występy m.in. chóru szkolnego i haczowskiej kapeli. Gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Wodecki. Imprezy towarzyszące: wystawa fotograficzna „Haczów dawniej i dziś”, rękodzieło ludowe, degustacja potraw regionalnych.

Zabawa pod chmurką
HANDZLÓWKA. W sobotę o godz. 20 rozpocznie się zabawa taneczna w parku im. F. Magrysia. Zagra zespół “Megrez”.

Festyn rodzinny
HANDZLÓWKA. W niedzielę o godz. 14 rozpocznie się festyn rodzinny na stadionie HKS. W programie loteria fantowa, rozgrywki sportowe, pokazy i bezpłatne oglądanie Euro 2012.

Turniej oldbojów
KOLBUSZOWA. W sobotę o godz. 15.30 na stadionie odbędzie turniej piłki nożnej oldbojów o Puchar kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej. W turnieju wystąpią drużyny z: Jasła, Mielca, Korczyna, Krzemienia i Kolbuszowej. Swój udział zadeklarowała także drużyna z Nowojaworowska (Ukraina). Wstęp wolny.

„Juwenilia 2012”
MIELEC. W sobotę od godz. 16 na Placu Armii Krajowej, będą odbywać się imprezy w ramach „Juwenilii 2012”. Zagrają: Time of Tales, „Exit”, Wielki Format, Le Moor i Via Rei. O godz. 20. w monologu satyrycznym pt. „Jeden dzień z życia trenera” wystąpi Lech Radosław Wiącek. Odbędą się także warsztaty plastyczne „Gwiezdni Posłańcy” i prezentacje twórczości literackiej. Organizatorzy zapewniają wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne.

Święto Gminy
NIEBYLEC. Od piątku do niedzieli gmina Niebylec zaplanowała świętowanie. W piątek o godz. 9 na rynku odbędzie się jarmark z Cajmerami, natomiast o godz. 19 w programie Wieczorek Jazzowy (w GOK). Zagrają: I.K.S. Band, Jazz Band oraz Domarski Duet. W sobote o godz. 19 – spotkanie poświęcone gminnym zabytkom w fotografii i literaturze (w GOK), natomiast w niedzielę na Stadionie Sportowym od godz. 15 cykl imprez i zabaw. O godz. 17 wystąpią Góralsi, natomiast imprezę zakończy zabawa taneczna od godz. 18. Wstęp wolny.

Dni Miasta dla Kasi
PRZECŁAW. Tegoroczne Dni Przecławia odbędą się w niedzielę na stadionie Start: godz. 15. Na początku wystąpi formacja Old House. W programie także koncert Orkiestry Dętej z Dobrynina i pokaz tańca tradycyjnego i ludowego w wykonaniu grupy Abrakadabra z Mielca. O godz. 18.20 odbędzie licytacja na rzecz Kasi Tabor, która walczy z nowotworem. Na koniec zagrają Troty, późnej TheLirra, a o godz. 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Ekspedycja.

Międzynarodowy Jarmark Kowalski
ROPCZYCE. W niedzielę o godz. 14.30 na stadionie odbędzie się Międzynarodowy Jarmark Kowalski. W programie: konkursy kowalskie, pokazy kucia tradycyjnego, kiermasz rzemiosła artystycznego, pokazy historyczne oraz koncerty Orkiestry Szałamaistki oraz zespołów: Kompania Country i Baciary (godz. 19.30). Wstęp wolny.

Spotkania Orkiestr Dętych
RYMANÓW ZDRÓJ. 8 lipca o godz. 14.30 w Parku nad Czarnym Potokiem odbędą się XII Rymanowskie Spotkania Orkiestr Dętych. Wstęp wolny.

To już lato
RYMANÓW ZDRÓJ. Na sobotę i niedzielę na scenie nad Czarnym Potokiem zaplanowano blok imprez artystycznych pod hasłem „To już lato”. W programie między innymi: koncert zespołów folklorystycznych, prezentacje taneczne i wokalne w wykonaniu dzieci z sekcji działających przy GOK-u, program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju. Niedzielnej imprezie towarzyszyć będą: kiermasz rękodzieła, degustacja potraw regionalnych.

Rajd po bezdrożach
STALOWA WOLA. Widowiskowo zapowiada się zaplanowana na ten weekend (piątek-niedziela) 3. edycja rajdu Baja Carpathia. Przyjazd zapowiedzieli czołowi offroaderzy z Polski, Węgier, Czech i kilku innych krajów. Wśród nich nie zabraknie uczestników Rajdu Dakar. Załogi będą prezentować się na Pl. Piłsudskiego w piątek, o godz. 17. i 18. Pierwszy prolog o godz. 18., start do drugiego (klasa Master Race) o godz. 20. Oba odbędą się na błoniach nad Sanem. W sobotę i niedzielę od godz. 8., załogi będą startować ze Stalowej Woli do kolejnych etapów, które rozgrywane będą na bezdrożach między Stalową Wolą i Nową Dębą. Zakończenie rajdu, wręczenie nagród w niedzielę, o godz. 13.30 (Master Race) i 16.30. Gala finałowa również na Pl. Piłsudskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments