W plenerze

Fot. materiały prasowe

9 LIPCA, SOBOTA
Popatrz na oldbojów
KOLBUSZOWA. Na stadionie Kolbuszowianki zostanie rozegrany Turniej Oldboyów o Puchar Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. Co ciekawe, w drużynach wystąpi wielu znanych piłkarzy, którzy grali w ekstraklasie. Turniej rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do godz. 18. Wstęp wolny.

Noc Kupały
PRZEMYŚL. W zakole rzeki San, obok Hotelu Gromada o godz. 15 rozpocznie się Noc na Ivana Kupała. W programie znalazły się: kiermasz rękodzieła ludowego, degustacja potraw tradycyjnej kuchni ukraińskiej, warsztaty dla dzieci z rękodzieła ludowego, koncerty zespołów ludowych i tanecznych, wyplatanie wianków i uroczyste rozpalenie ogniska.

SOBOTA – NIEDZIELA, 9 – 10 LIPCA
POD NASZYM PATRONATEM: Dni Gminy Tryńcza
TRYŃCZA. Rozgrywki piłkarskie drużyn samorządowych, tenisa ziemnego, piłki siatkowej i plażowej, zabawa taneczna, loteria fantowa, wybory Miss Gminy, pokaz sztucznych ogni, pokaz skoków spadochronowych i startu balonu – to tylko kilka z licznych atrakcji tegorocznej imprezy “Dni Gminy Tryńcza”, która rozpocznie się w sobotę o godz. 14 na placu obok Urzędu Gminy w Tryńczy. Wystąpią ponadto: Metro, Marcin „TOPLES” Siegieńczuk, “Video” i Rewia Taneczna “Viva”. Ef

10 LIPCA, NIEDZIELA
POD NASZYM PATRONATEM: Święto Fajki
GRABÓWKA. Impreza rozpocznie się o godz. 15 na Stadionie ULKS Grabówka. W programie wystawa fajek, koncerty. Wystąpią m. in. Michał i Grzesiek – półfinaliści Must be the music oraz zespół KSU.

Podkarpackie Dożynki Malinowe
POŁOMIA gm. Niebylec. Zabawy poprzedzi msza polowa w samo południe. Po niej będzie konkurs na przysmak malinowy i degustacja potraw. Po godz. 13 wystąpią zespoły Atmasfera z Kijowa, Rzeszowiacy z Mielca, Malina z Połomi, Cajmery. Od godz. 19 festyn z zespołem Erato z Hyżnego. Inne atrakcje: wesołe miasteczko, pokaz rękodzieła artystycznego, przejażdżki konne.

Dni Cmolasu
CMOLAS. Niedzielne imprezy od godz. 15 odbywać się będą na stadionie Tempa Cmolas. Wystąpią tam m.in. Zespół Ludowy “Cmolesianie”, grupy taneczne SOK Cmolas“Dance Passion” i “Motyw”. Niewątpliwą atrakcją będzie Gród Słowiański, a w nim: wyrób uzbrojenia, dawna kuchnia, taniec średniowieczny, lepienie z gliny, stanowisko pisarskie i bębiniarskie, sojusz plemion przypieczętowany zaślubinami, tańce obrzędowe, tańce z ogniem, gry i zabawy. Ponadto: dmuchawce, skakańce, zjeżdżalnie, balony, wata cukrowa, grill i catering

Gwiazda wieczoru będzie grupa “PodobaMiSię”, zdobywcy dzikiej karty w show Polsatu “Must be the Music”. Organizatorzy zapraszają też na zabawę taneczną w rytm muzyki zespołu Madam z Rzeszowa. Na koniec odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments