W „Polnej” walczą o podwyżki

PRZEMYŚL. Pracownicy Zakładu Automatyki Polna S.A. w Przemyślu, chcą podwyżek. W ubiegłym roku zakładowe związki zawodowe zwróciły się do zarządu o 20 proc. podwyżkę, ten jednak odmówił.

Zaproponował jednak po 100 zł nagrody motywacyjnej, po wykonaniu planu sprzedaży. Związkowcy nie przystali na propozycji i chcą zrezygnować z nagrody na rzecz 15 proc. podwyżki płacy zasadniczej.

Na całą sprawę spokojnie spogląda prezes Polna SA Miroslav Kozlovski, który pełni swoją funkcję piąty miesiąc. Jego zdaniem rozwiązaniem ma być siatka płac. Wzięte pod uwagę zostaną m.in. kwalifikacje pracownika, doświadczenie, wyniki i zaangażowanie. Ma to pomóc unikać sytuacji, w której osoby z różnymi kwalifikacjami zarabiają tyle samo.

A co z podwyżkami? Dziś (wtorek) zarząd przedstawi związkowcom nową propozycję. Średnia pensja zwykłego pracownika zakładu nie przekracza 2 tys. złotych brutto.

„Polna” działa na rynku od ponad 80 lat. Oferuje produkty do automatyki przemysłowej i ciepłowniczej, urządzenia centralnego smarowania oraz aparaturę laboratoryjną. Zatrudnia 221 pracowników.

ŁS

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.