W Polsce bieda aż piszczy

Bieda w Polsce rozrasta się w zastraszającym tempie. Fot. Archiwum

KRAJ. W ubiegłym roku w nędzy żyło aż 2,6 mln. Polaków. W tym roku może być ich jeszcze więcej.

W 2011 roku aż 6,7 procent Polaków dotknęło skrajne ubóstwo, a  liczba mieszkańców kraju dotkniętych zubożeniem skoczyła z 400 tys. do aż 2,6 mln.  Niestety prognozy na obecny rok wcale nie są optymistyczne. Może być jeszcze gorzej…

Bieda w kraju rozrasta się w zastraszającym tempie. Z roku na rok dotyka coraz Eksperci ekonomiczni powodów biedy Polaków doszukują się w rosnącym bezrobociu i niskiej dynamice wynagrodzeń. W ubiegłym roku wynagrodzenia w gospodarce zwiększyły się tylko o 1,2 proc. Dochody, które mogliśmy pozyskać z innych źródeł natomiast spadły.

Niestety koszty życia z roku na rok rosną, przez co wielu rodzin nie jest w stanie zapewnić sobie nawet minimum bytowego. Obliczono, że w ubiegłym roku miesięczne minimum dla jednoosobowego gospodarstwa wynosiło 495 zł a dla czteroosobowego (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci) – 1336 zł.

opr ksz
(na podst. Gazeta Prawna)

do “W Polsce bieda aż piszczy”

 1. K. Bimbała

  Że bieda pis -zczy – POlacy nic się nie stało!!!!!!

 2. jagusny

  POPARCIE DLA TUSKA ROSNIE, CZYLI W POLSCE ALBO WYBORY TO FARSA, ALBO GLOSUJA DEBILE.

 3. Orka

  I dlatego nasz rząd ” cudami słynący ” , wprowadza cichcem podatek katastralny , a więc jak było 2,6 mln biednych co stanowi bardzo niskie ledwie marne 6,7% , to rząd ” nienaś” , pobije światowy rekord w doprowadzeniu do dziadostwa ponad 60% swoich obywateli .

 4. ala

  tak dobrze w Polsce nigdy nie było, że bieda, to pomówienie i kłamstwo, nasz rząd dba o nas – a że ktos bieduje to z własnej winy, bo ma wygórowane ambicje, powinien mu wystarczyc chleb ze smietnika i woda z bajora – dzieki temu mieszkańcy Białorusi i Rumiunii sa szczęsliwi

 5. czytelniczka

  W Polsce nie ma biedy ,są tylko biedni ludzie,którzy nie umieją Polską rządzić.

 6. joko

  by zyło sie lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. MACIOREK

  PRZECIEŻ POLSKA TO ZIELONA WYSPA I KRAJ SZCZĘŚLIWOŚCI TUSKA I RESZTY PARLAMENTARNEJ HOŁOTY

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.