W Polsce bieda aż piszczy

Bieda w Polsce rozrasta się w zastraszającym tempie. Fot. Archiwum

KRAJ. W ubiegłym roku w nędzy żyło aż 2,6 mln. Polaków. W tym roku może być ich jeszcze więcej.

W 2011 roku aż 6,7 procent Polaków dotknęło skrajne ubóstwo, a  liczba mieszkańców kraju dotkniętych zubożeniem skoczyła z 400 tys. do aż 2,6 mln.  Niestety prognozy na obecny rok wcale nie są optymistyczne. Może być jeszcze gorzej…

Bieda w kraju rozrasta się w zastraszającym tempie. Z roku na rok dotyka coraz Eksperci ekonomiczni powodów biedy Polaków doszukują się w rosnącym bezrobociu i niskiej dynamice wynagrodzeń. W ubiegłym roku wynagrodzenia w gospodarce zwiększyły się tylko o 1,2 proc. Dochody, które mogliśmy pozyskać z innych źródeł natomiast spadły.

Niestety koszty życia z roku na rok rosną, przez co wielu rodzin nie jest w stanie zapewnić sobie nawet minimum bytowego. Obliczono, że w ubiegłym roku miesięczne minimum dla jednoosobowego gospodarstwa wynosiło 495 zł a dla czteroosobowego (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci) – 1336 zł.

opr ksz
(na podst. Gazeta Prawna)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Że bieda pis -zczy – POlacy nic się nie stało!!!!!!

jagusny
jagusny
8 lat temu

POPARCIE DLA TUSKA ROSNIE, CZYLI W POLSCE ALBO WYBORY TO FARSA, ALBO GLOSUJA DEBILE.

Orka
Orka
8 lat temu

I dlatego nasz rząd ” cudami słynący ” , wprowadza cichcem podatek katastralny , a więc jak było 2,6 mln biednych co stanowi bardzo niskie ledwie marne 6,7% , to rząd ” nienaś” , pobije światowy rekord w doprowadzeniu do dziadostwa ponad 60% swoich obywateli .

ala
ala
8 lat temu

tak dobrze w Polsce nigdy nie było, że bieda, to pomówienie i kłamstwo, nasz rząd dba o nas – a że ktos bieduje to z własnej winy, bo ma wygórowane ambicje, powinien mu wystarczyc chleb ze smietnika i woda z bajora – dzieki temu mieszkańcy Białorusi i Rumiunii sa szczęsliwi

czytelniczka
czytelniczka
8 lat temu

W Polsce nie ma biedy ,są tylko biedni ludzie,którzy nie umieją Polską rządzić.

joko
joko
8 lat temu

by zyło sie lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MACIOREK
MACIOREK
8 lat temu

PRZECIEŻ POLSKA TO ZIELONA WYSPA I KRAJ SZCZĘŚLIWOŚCI TUSKA I RESZTY PARLAMENTARNEJ HOŁOTY