W Polsce gram inne role niż za granicą

Agnieszka Grochowska

Agnieszka Grochowska zagrała ostatnio w wielu produkcjach. Już niebawem zobaczymy ją nawet w zagranicznych filmach. PAP rozmawia z artystką o jej pracy i… świecie polityki.

PAP: – Teatr, telewizja, film, teatr telewizji… Którą formę pani woli?

Agnieszka Grochowska: – W telewizji właściwie w ogóle nie gram, a w teatrze miałam przerwę, bo grałam w filmach za granicą. Myślę, że w tym roku wrócę na scenę. Z mojego punktu widzenia teatr telewizji jest najciekawszy. Połączenie teatru i filmu jest fascynujące. Film daje możliwość przeżycia szybkiej i intensywnej przygody. Ta praca wymaga gotowości tu i teraz, a teatr to jest spotkanie z widzem i z sobą samym. Myślę, że połączenie tego jest idealne.

PAP: – Jak wybiera pani role?

A.G.: – Od jakiegoś czasu nie dostaję propozycji, których nigdy bym nie przyjęła. Od lat nie zagrałam np. w serialu, który ma 500 odcinków, dlatego też nie dostaję takich ról. To, w czym gram, jest wypadkową szczęścia i tego, co ktoś chciałby mi zaproponować. Sporo zagrałam za granicą i tam dostaję zupełnie inne role niż w Polsce. Tam nikt mnie nie znał i nagle w Norwegii zagrałam komediową rolę. To dla mnie miła odmiana, bo zazwyczaj jest tak, że dostajemy role podobne do tych, które już zagraliśmy.

PAP: – W takim razie gdzie zobaczymy panią w najbliższym czasie?

A.G.: – Najprawdopodobniej na wiosnę będzie premiera filmu Agnieszki Holland “W ciemności” i niebawem do kin wejdzie film Waldemara Krzystka “80 milionów”. Liczę na to, że będzie w Polsce pokaz polsko-belgijsko-kazachskiej produkcji “Beyond the Steppes”, w której zagrałam. Oprócz tego pod koniec tego roku będzie premiera “Kamfory” Filipa Marczewskiego.

PAP: – Myślała pani o tym, żeby zostać politykiem?

A.G.: – Nie sądzę, żeby ten świat mógł mnie na tyle zainteresować. Tu się nic nie wartościuje, tylko wykonuje się zadania. Myślę, że bym się w tym nie odnalazła. Chociaż zastanawiałabym się nad działalnością społeczną. Jest mnóstwo rzeczy, które mnie bulwersuje. Już kilka razy miałam ochotę wysłać jakieś pismo, zabrać głos. Miałabym energię do tego, by zwalczać niesprawiedliwość, ale na szczęście robię co innego i mam nadzieję, że nigdy się to nie zmieni, bo polityce trzeba poświęcić wszystko.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorotka23lat
Dorotka23lat
9 lat temu

a kiedy film ??????????? dokładnie Bo dzwoniłam do studia i powiedzieli że 2012 film i nie wiadomo kiedy ?????????????????????????????????????????