W poniedziałek głosowanie nad odwołaniem marszałka

Czy właśnie tak marszałek Karapyta zareaguje na wynik głosowania? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W głosowaniu tajnym na poniedziałkowej sesji radni Sejmiku Województwa zadecydują o odwołaniu bądź pozostawieniu Mirosława Karapyty na stanowisku marszałka. Gra toczy się nie tylko o nowego marszałka, ale również o władzę w województwie, którą chcą przejąć Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Rzeczpospolitej. 

Z informacji Super Nowości wynika, że wszystkie kluby w Sejmiku zagłosują za odwołaniem Karapyty (przypomnijmy, że powodem zgłoszenia tego wniosku są zarzuty korupcyjne, jakie marszałek usłyszał w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie). Rozmowy wśród koalicjantów nad nowym kandydatem trwały ponoć aż do niedzieli.

Przez ponad miesiąc wśród faworytów do fotela marszałka wymieniało się głównie: przewodniczącego klubu PSL w Sejmiku Mariusza Kawę, członka prezydium Sejmiku z ramienia PSL Dariusza Sobieraja, przewodniczącą Sejmiku Teresę Kubas-Hul (PO) oraz wicemarszałka Zygmunta Cholewińskiego (PO).

Swojego kandydata wystawi również Prawo i Sprawiedliwość. Najprawdopodobniej będzie to ktoś spoza grona radnych (senator Władysław Ortyl, poseł Stanisław Ożóg?). Opozycja potrzebuje jednak poparcia co najmniej 2 radnych z koalicji PO-PSL-SLD, ale ci są już ponoć „ugadani”.

Głosowanie nad odwołaniem Karapyty i ewentualny wybór nowego marszałka wraz z nowym Zarządem Województwa znajduje się na końcu porządku obrad i nastąpi prawdopodobnie w godzinach popołudniowych.

ar

do “W poniedziałek głosowanie nad odwołaniem marszałka”

  1. Ambroży

    Nie o władzę tutaj moim zdaniem chodzi , ale rozbestwienie urzędasów, poczucie ich bezkarności i brak poczucia krzty honoru osobistego !!.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.