W poniedziałek wyłonią firmę wywożącą śmieci

W poniedziałek dowiemy się, jaka firma będzie odpowiedzialna za wywóz śmieci. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W poniedziałek (15 bm.) rozstrzygnięty zostanie przetarg i będzie wiadomo, jaka firma będzie wywozić śmieci od mieszkańców Rzeszowa.

Nie jest pewne, że dotychczasowy operator – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – wygra przetarg. Jeżeli MPGK odpadnie, to trzeba będzie zwolnić 200 z 300 pracowników tego przedsiębiorstwa.

Większość podkarpackich gmin organizuje przetargi w kwietniu i maju. Nowe zasady przy segregacji odpadów będą obowiązywać od 1 lipca. W Boguchwale zarejestrowało się już 11 firm wywożących odpady, a w Strzyżowie 7. Dotychczasowi potentaci w tej branży, jak np. rzeszowski MPGK, nie mają zagwarantowanego zwycięstwa w przetargach.

Mimo tego, że to gminne spółki z tradycjami, które inwestowały fundusze UE, to mogą stracić rynek na rzecz firm, które nie mają żadnego doświadczenia.

and

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kondziopiotrtomektak myślę Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kondzio
Gość
Kondzio

Najgorsze jednak jest liczenie śmieci od osoby. Pomieszkuje 5-6 osób ,a zameldowana jedna. Tylko wg zużycia wody, byłoby wykładnią do tego ile mieszka (średnio 3-4 m3 od osoby), a tak wynajmujący dalej będą jechać na tych zameldowanych.

tomek
Gość
tomek

to co tylko MPGK jak przegra będzie musiało zwolnić ludzi. inne firmy też są w podobnym przypadku.najlepiej wybrać 2lub3 firmy i będzie spokój

piotr
Gość
piotr

sęk w tym, że wybrać można tylko jedną i to na całą gminę! Znaczy się zatwierdzić oficjalnie monopol konkretnej spółki w danym regionie, gdyż przy kolejnym przetargu nie będzie mieć już konkurencji..

tak myślę
Gość
tak myślę

Ta cała ustawa pachnie pomysłem rodem z Neapolu i powiewa nutą korporacyjnego bagna, gdyż nie problem w tym że wygra jedna z lokalnych spółek która przejmie kontrakt od innej lokalnej, ale że wygra spółka spoza kraju lub jedynie z polskim przedstawicielstwem doprowadzając gminne przedsiębiorstwa do upadku i następnie za bezcen przejmując ich majątek gdyż stracą one rację bytu