W poniedziałek wyłonią firmę wywożącą śmieci

W poniedziałek dowiemy się, jaka firma będzie odpowiedzialna za wywóz śmieci. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W poniedziałek (15 bm.) rozstrzygnięty zostanie przetarg i będzie wiadomo, jaka firma będzie wywozić śmieci od mieszkańców Rzeszowa.

Nie jest pewne, że dotychczasowy operator – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – wygra przetarg. Jeżeli MPGK odpadnie, to trzeba będzie zwolnić 200 z 300 pracowników tego przedsiębiorstwa.

Większość podkarpackich gmin organizuje przetargi w kwietniu i maju. Nowe zasady przy segregacji odpadów będą obowiązywać od 1 lipca. W Boguchwale zarejestrowało się już 11 firm wywożących odpady, a w Strzyżowie 7. Dotychczasowi potentaci w tej branży, jak np. rzeszowski MPGK, nie mają zagwarantowanego zwycięstwa w przetargach.

Mimo tego, że to gminne spółki z tradycjami, które inwestowały fundusze UE, to mogą stracić rynek na rzecz firm, które nie mają żadnego doświadczenia.

and

do “W poniedziałek wyłonią firmę wywożącą śmieci”

 1. Kondzio

  Najgorsze jednak jest liczenie śmieci od osoby. Pomieszkuje 5-6 osób ,a zameldowana jedna. Tylko wg zużycia wody, byłoby wykładnią do tego ile mieszka (średnio 3-4 m3 od osoby), a tak wynajmujący dalej będą jechać na tych zameldowanych.

 2. tomek

  to co tylko MPGK jak przegra będzie musiało zwolnić ludzi. inne firmy też są w podobnym przypadku.najlepiej wybrać 2lub3 firmy i będzie spokój

  • piotr

   sęk w tym, że wybrać można tylko jedną i to na całą gminę! Znaczy się zatwierdzić oficjalnie monopol konkretnej spółki w danym regionie, gdyż przy kolejnym przetargu nie będzie mieć już konkurencji..

 3. tak myślę

  Ta cała ustawa pachnie pomysłem rodem z Neapolu i powiewa nutą korporacyjnego bagna, gdyż nie problem w tym że wygra jedna z lokalnych spółek która przejmie kontrakt od innej lokalnej, ale że wygra spółka spoza kraju lub jedynie z polskim przedstawicielstwem doprowadzając gminne przedsiębiorstwa do upadku i następnie za bezcen przejmując ich majątek gdyż stracą one rację bytu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.