W przyszłym roku będą chętni na kupno huty DECO-GLASS?

Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Syndyk huty szkła DECO-GLASS ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż owego przedsiębiorstwa. Cena także tym razem została obniżona i aktualnie zakład można kupić za siedem milionów złotych.

Przypomnijmy, że jak dotąd ogłoszono kilka przetargów. I tak na przykład w poprzednim przetargu cena wywoławcza wynosiła 7 mln 100 tys. zł.  Jednak na razie, nikt nie zdecydował się na kupno DECO-GLASSU. Czy tym razem wpłyną jakiekolwiek oferty?. O tym przekonamy się 31 stycznia 2013 roku. Wówczas to o godz. 14 w Sądzie Rejonowym w Krośnie nastąpi otwarcie ofert.

28 maja 2009 r. na wniosek zarządu spółki V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców i wanien szklarskich. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż. Dopiero 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi.

1 lutego ub.r. produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący zakupić DECO – GLASS nie wpłacił na czas pieniędzy. Sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe zakładu oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie sprzedana. Do sprawy będziemy wracać.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o