W roku 2015 Polska będzie gotowa do euro

Premier Donald Tuski prezydent Bronisław Komorowski podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej. Fot. PAP

WARSZAWA. Premier przyspiesza kurs na wspólną walutę.

W 2015 roku nie będzie się czego wstydzić. Polska będzie przygotowana do wejścia do strefy euro – zadeklarował premier po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej ws. wejścia do strefy euro.

Tusk podkreślał, że ma poczucie, iż prezydent wspiera rząd w trudnych zadaniach, również dotyczących wejścia Polski do strefy euro.  Dodał, że odpowiedzią na apel Komorowskiego jest przyjęcie „racjonalnych zobowiązań” ws. wspólnej waluty.

Data nieznana
– Pan prezydent wyznaczył kierunek, który aprobujemy w całej rozciągłości. Polska idzie do strefy euro w sposób zaprogramowany, spokojny, stanowczy, metą ma być pełne bezpieczeństwo Polaków – powiedział premier. – Kiedy nastąpi ten dzień, że Polska będzie w pełni uczestnikiem unii gospodarczo-walutowej? To będzie ten dzień, kiedy z czystym sumieniem powiemy „to jest bezpieczne dla każdego Polaka” – dodał Tusk.

Szef rządu zapewnił, że w roku 2015 nie będzie się czego wstydzić w porównaniu z innymi państwami UE.  – Polska będzie przygotowana – zadeklarował, dodając, że Polska spełni podstawowe kryterium, jakim jest zdjęcie poziomu nadmiernego deficytu. – Lekcję, którą mamy do odrobienia, odrobimy dobrze – zaznaczył Tusk.

Seria spotkań
Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział z kolei, że w sprawie przygotowań Polski do przyjęcia euro szykuje cykl spotkań, a wtorkowe posiedzenie Rady Gabinetowej było pierwszym z nich.

– Będę chciał spotkać się z kierownictwem Narodowego Banku Polskiego i z przedstawicielami Rady Polityki Pieniężnej, a przede wszystkim będę chciał proponować siłom politycznym przyjęcie strategii w tej kwestii – zapowiedział Komorowski.

Przed posiedzeniem Rady Gabinetowej prezydent zapowiedział, że chce, aby Polska do 2015 r. spełniła kryteria niezbędne do przyjęcia wspólnej waluty. Decyzja w tej sprawie miałaby zapaść po wyborach parlamentarnych.

TVN24/ps

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ozzy45ROMANAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ozzy45
Gość
ozzy45

Według mnie to ta kaczka ma nasrane w głowie i powinna polecieć do smoleńska .

Ambroży
Gość
Ambroży

ozzy45 – wygląda na to że odziedziczyłeś po L.W pomroczność jasną?

Ambroży
Gość
Ambroży

„Arłukowicz w stołek pierdzi, że jest dobrze Donek twierdzi.” , ze szpitala w Szczecinie nawet prąd ukradli – dawniej włączano agregat prądotwórczy , dziś ewakuuje się nawet wcześniaki !!
POlacy nic się nie stało!!

ROMAN
Gość
ROMAN

z mojego punktu widzenia to ERŁO może być i jutro tylko;
1- za taką samą robotę co w jewropie płacą to tyle samo u nas
2- zasiłki takie same co mają kolorowi np. w Brukseli to tyle samo i u nas
3- dopłaty dla samotnie wychowujących dzieci co np. we Francji to i u nas
4- czas pracy tygodniowy taki sam co np. we Francji czyli 35 godzin na tydzień – to i u nas
no i co – to jesteśmy w jewropie czy na plantacji kolonialnej i się nam opowiada kolejną baśń – wiosenną.

Ambroży
Gość
Ambroży

ps.”Stopa bezrobocia w Niemczech w lutym 2013 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc. – poinformował Federalny Urząd Pracy. I utrzymuje się na tym samym poziomie, a w Polsce ministrowie twierdzą, że zimą zawsze przybywa ludzi bez pracy.
A nam ministrowie rządu Donalda Tuska ciągle wmawiają, że bezrobocie rośnie, bo w okresie zimowym zawsze się tak dzieje.” Z czym i z kim do ERŁO w 2015″ -chyba że do kanclerz Merkel z prośbą o miske zupy dla polaczków!.

Ambroży
Gość
Ambroży

Wiele na ten temat bezrobocia na PODKARPACIU i w całym kraju powiedziała wczoraj Pani poseł prof Józefina Hrynkiewicz wybrana z list podkarpackiego PIS w TV TRWAM (Polski punkt widzenia). Ale co da samo gadanie jeśli dzięki takiemu , a nie innemu układowi koalicji rządzącej wszystka para idzie w gwizdek.No bo jak Polska ma się dźwignąć z tego jeśli politycy nie maja za grosz honoru , aby nawet zainscenizować próbę walki tych co im zawierzyli głosując niejednokrotnie wprowadzeni w błąd. Dam pierwszy z brzegu przykład : Aleksander Kwaśniewski dwukrotnie wybrany prezydentem bez cienia zażenowania stwierdza muszę powrócić do polityki bo się… Czytaj więcej »