W Rzeszowie pod znakiem powrotów?

Scott Nicholls startował już w rzeszowskiej drużynie w 2008 roku. Niewykluczone, że w sezonie 2014 ponownie będzie stanowić o sile ekipy ze stolicy Podkarpacia. Fot. Wit Hadło
Scott Nicholls startował już w rzeszowskiej drużynie w 2008 roku. Niewykluczone, że w sezonie 2014 ponownie będzie stanowić o sile ekipy ze stolicy Podkarpacia. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Tobias Busch pierwszym nowym zawodnikiem II-ligowego KSM Krosno.

Wszystko wskazuje na to, że skład PGE Marmy Rzeszów na sezon 2014 będzie oparty na zawodnikach, którzy w przeszłości bronili już barw klubu ze stolicy Podkarpacia. W gronie zawodników, którzy mieliby ponownie trafić nad Wisłok wymieniani są m.in.: Maciej Kuciapa, Scott Nicholls, Cameron Woodward i Paweł Miesiąc.

15 grudnia mija okres, w który prezesi poszczególnych klubów mają czas na zbudowanie drużyn. W Rzeszowie nadal wiadomo, że… nic nie wiadomo. Oficjalnie nadal nie poinformowano, kto będzie nowym prezesem spółki i trenerem drużyny oraz kto będzie bronił barw rzeszowskiej drużyny.

Następcą Dariusza Śledzia będzie Janusz Ślączka. Ta i inne informacje na temat rzeszowskiej drużyny mają zostać ogłoszone oficjalnie w połowie grudnia.

Kuciapa i Woodward już są?
Kogo zatem zobaczymy w ekipie PGE Marmy? Wg nieoficjalnych informacji warunki kontraktów w Rzeszowie uzgodnili już Maciej Kuciapa i Cameron Woodward. Bliski porozumienia z rzeszowskim klubem wydaje się być także Anglik Scott Nicholls. Niewykluczone, że na Hetmańską trafi również Paweł Miesiąc, o którego zabiega także jego dotychczasowy klub, Lubelski Węgiel. Kto jeszcze jest w orbicie zainteresowań PGE Marmy? Lista jest długa, a pojawiają się na niej m.in. tacy zawodnicy jak: Robert Miśkowiak, Sebastian Ułamek, Nicolai Klindt, Kenni Larsen czy Fredrik Lindgren. Przymierzany od jakiegoś czasu do startów w Rzeszowie Peter Kildemand wybrał ostatecznie ofertę Włókniarza Częstochowa.

Jest niemal pewne, że w ekipie PGE Marmy nie zobaczymy w przyszłym sezonie Rafała Okoniewskiego i Juricy Pavlica. Są natomiast szanse, że w Rzeszowie pozostaną Grzegorz Walasek i Łukasz Sówka. O tego pierwszego zabiega jednak m.in. Włókniarz Częstochowa i Wybrzeże Gdańsk. Sówka z kolei znalazł się na celowniku Unibaksu Toruń i Sparty Wrocław.

Busch pierwszym „Wilkiem”
Tymczasem pierwszy kontrakt na sezon 2014 podpisano w Krośnie. Zawodnikiem „Wilków” został Tobias Busch, który w barwach KSM-u startował już w dwóch poprzednich sezonach. – W 2012 roku Tobias wystąpił w siedmiu meczach, w których osiągnął średnią biegową 1,676, a w minionych rozgrywkach przywdziewał plastron Wilków w trzynastu potyczkach i wykręcił w nich średnią 1,627. Reprezentant Niemiec miał udaną pierwszą połowę sezonu, wpadki przytrafiały mu się za to w ostatnich spotkaniach.

– W rundzie finałowej miał trzy słabsze mecze, jednak oceniając go pod kątem całego sezonu, to na pewno nie zawiódł. Tobias jest profesjonalistą, zawsze podchodzi poważnie do startów w Polsce, przyjeżdża na mecze z dwoma mechanikami oraz tunerem i wydaje mi się, że kibice to zauważają. Wiemy, że zależy mu na dobrych wynikach i że będzie bardzo dobrze przygotowany do sezonu – mówi Wojciech Zych, wiceprezes KSM Krosno. Działacze Wilków prowadzą rozmowy z innymi zawodnikami, a ich nazwiska będą znane po podpisaniu kontraktów. – Chciałbym, żebyśmy jak najszybciej skompletowali skład, ale nie potrafię określić kiedy poinformujemy o następnych umowach. Być może już we wtorek się uda, a być może dopiero w niedzielę, albo jeszcze później. Nie jest to zależne tylko od nas – wyjaśnia Zych.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michu
Michu
7 lat temu

Ja się pytam gdzie jest w składzie wychowanek Dawid Stachyra ?

blondynka
blondynka
7 lat temu
Reply to  Michu

W row-ie

gosc
gosc
7 lat temu

Będzie to Dream – Dziadki

lolo
lolo
7 lat temu

sklad na ll lige

fan motoryzacji
fan motoryzacji
7 lat temu
Reply to  lolo

Coś Ty. To będzie DREAM – TEAM.

blondynka
blondynka
7 lat temu

A mnie się wydaje, skoro ściąga się bardzo miernej klasy armię zaciężną, a nsi tułają się po obcych klubach, to lepiej zaprzestać tej zabawy.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

jeszcze do 15- grudnia trochę czasu – ostatecznie można ogłosić mobilizację albo zrobić łapankę pod ratuszem – no i skład skompletujemy – nie ? nie popadajmy w czarną rozpacz – będzie dobrze – pozostanie tylko kwestia ” kasy „

Marek
Marek
7 lat temu

Z Walaskiem i Sówką nie będzie żle.Jeżeli ich braknie to nie będzie awansu!

Janek
Janek
7 lat temu

Z takim skladem to sie zapowiada walka, ale o utrzymanie.

Tommy
Tommy
7 lat temu

Składem i poziomem zbliżamy się do czasów KKER i Jasolu – wsztyd nazwę firmy umieszczać przy tym składzie, bo efekt będzie antymarketingowy ;)