W Rzeszowie powstanie aquapark!

RZESZÓW. Prezydent Ferenc chce zrealizować punkt programu wyborczego rzeszowskich dziennikarzy

Władze miasta zapowiadają rozpoczęcie przygotowań do budowy w Rzeszowie aquaparku. To reakcja na wyniki sondażu przeprowadzonego przez Urząd Miasta wśród mieszkańców. Budowa aquaparku była jednym z punktów programu wyborczego rzeszowskich dziennikarzy.

Na brak aquaparku w stolicy Podkarpacia mieszkańcy miasta narzekają od lat.

– We wszystkich większych miastach takie miejsce rozrywki powstały bez problemu, a w Rzeszowie, który szczyci się pustym hasłem „stolica innowacji” władze mają z tym wielki problem – mówi pani Agnieszka, mieszkanka osiedla Baranówka. – Zamiast tracić czas i pieniądze na nierealne projekty jak kolejka nadziemna, można dużo mniejszym kosztem zbudować coś czego naprawdę oczekują mieszkańcy. W naszym mieście nie ma za wielu rozrywek i aquapark byłby świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Teraz w poszukiwaniu takich atrakcji trzeba wyjeżdżać do innych miast.

Mieszkańcy chcą parku wodnego

Do tej pory ratusz podchodził do budowy parku wodnego raczej sceptycznie. Były szumne zapowiedzi wykorzystania do takiego celu złóż wód geotermalnych, jakie podobno zalegają pod Rzeszowem, ale jak dotąd nawet nie znaleziono nawet gorących wód.

Przypomnijmy, że pomysł budowy aquaparku był jednym z punktów programu wyborczego komitetu rzeszowskich dziennikarzy „Rzeszów lepszy o 100 procent!”. Już po wyborach, w grudniu ubiegłego roku Urząd Miasta ogłosił sondaż, prowadzony w Internecie i punktach obsługi magistratu, w którym mieszkańcy mieli wybierać pomiędzy budową aquaparku i basenu olimpijskiego.

Postawiona przed takim dylematem większość głosujących opowiedziała się oczywiście za aquaparkiem. Prezydent Tadeusz Ferenc nie miał więc wyjścia i przekonał się do budowy parku wodnego. Już w tym roku miasto ma przygotować niezbędną dokumentację do realizacji inwestycji. – Odpowiednia kwota rzędu 200-300 tysięcy złotych zostanie wpisana do budżetu już na najbliższej sesji – zapowiadają urzędnicy.

Powstanie cały kompleks wodnych rozrywek

Aquapark ma zawierać liczne atrakcje, a także 25-metrowy basen pływacki. Liczymy, że władze miasta w ramach tej wielkiej inwestycji zaplanują również zapowiadaną od wielu lat budowę niecki wraz z wieżą do skoków do wody. Jest ona niezbędna dla odnoszących sukcesy rzeszowskich skoczków.

Kompleks miałby powstać w rejonie planowanych obiektów szkolnych przy ul. Bł. Karoliny. Ponieważ koszty inwestycji mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu milionów złotych, ratusz nie wyklucza udziału środków zewnętrznych, w tym pochodzących od prywatnych inwestorów. Inwestycja ma potrwać dwa lata.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments