W Rzeszowie się dzieje

Spektakl dla dzieci "Filipek i Baba Jaga". Rzeszów, Teatr Maska, niedziela, godz. 16.30

SOBOTA, 3 września

Bezgotówkowe szafobranie
AL. LUBOMIRSKICH. Na placu zabaw w godz. 12 – 16 będzie okazja wymienić nielubiane ciuchy na ubrania innych osób. W ten ekologiczny sposób (i bez gotówki) można odświeżyć swoją szafę i pozbyć się niechcianych rzeczy. Rzeszowski szafing ma charakter dziecięcy będzie można wymieniać ubranka, akcesoria, zabawki, książki, ale mile widziane są również ciuchy dla dorosłych. Wydarzenie będzie połączone z piknikiem (zajęcia dla dzieci) oraz kiermaszem zdrowej żywności i warsztatami (lepienia w glinie, kulinarne i in.).
Od czego zacząć? Przejrzyj szafy i wybierz ciuchy, w których nie chodzisz już kilka miesięcy. Zadbaj, aby były to rzeczy czyste i niezniszczone (o ewent. wadach trzeba poinformować wymieniającego). Zapisz się na: http://szafa.pl/piknik, 3 września zabierz koc, aby rozłożyć na nim swoje rzeczy i wygodnie usiąść. Dla lepszej ekspozycji można wziąć ze sobą wieszaki, stojaki czy inne akcesoria.

Dni Staroniwy
Boiska SP nr 14. W godz. 15 – 17 odbędzie się Olimpiada EkoNautów. W programie rodzinnej imprezy konkurencje ekologiczno-zręcznościowo-ruchowe, stoisko garncarza, namiot eksperta-śmieciologa. W godz. 17 – 18 Waldemar Wywrocki Dzieciom, konkursy z nagrodami, a w godz. 18 – 20 maraton rockowy, od godz. 20 zabawa taneczna.

Nocny Bieg Uliczny Solidarności
RYNEK. Zapaleniem znicza pod pomnikiem Kościuszki o godz. 19 rozpocznie się Bieg Solidarności. Uczestnicy wyruszą z rynku i pobiegną ulicami: Mickiewicza, Gałęzowskiego, Sobieskiego, Sokoła, przez Plac Farny i Kościuszki. Meta na Rynku. Planowanych jest kilka kategorii, do wygrania są puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Koncert charytatywny
PODPROMIE. O godz. 17 na hali sportowej (ul. Podpromie 10) rozpocznie się koncert „Podarujmy dzieciom uśmiech”. Będzie okazja zobaczyć artystów z naszego regionu (Arkadiusz Kłusowski, Ewa Siembida, Sylwia Łyko, MARISHAA), a o godz. 18 finaliści „Mam Talent”.  Od 18.30 koncerty – wystąpią: Mr. PRESIDENT „Coco Jambo”, MODERN TALKING RELOADED (Niemcy), FUN FACTORY „Doh wah diddy”. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony m.in. na darowizny lub zakup sprzętu medycznego dla TOWARZYSTWA POMOCY CHIRURGICZNEJ CHORYM DZIECIOM W RZESZOWIE.

NIEDZIELA, 4 września

Nie tylko kulinaria
RYNEK. O godz. 15 rozpocznie się prezentacja folkloru i tradycji kulinarnych ziemi dynowskiej na przykładzie gminy Nozdrzec. W programie: konkursy i występy, degustacja.

Dni Staroniwy
KLUB SPORTOWY STARONIWA. (ul. Wyspiańskiego – za lodowiskiem). W godz. 13 – 15 turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Ks. Proboszcza Stanisława Jamińskiego. W godz. 16 – 18 mecz piłki nożnej Staroniwa Rzeszów – Świlczanka Świlcza. Dla wszystkich dzieci mała i duża zjeżdżalnia oraz trampolina gratis.
bes

Co słychać u Baby Jagi
TEATR MASKA. O godz. 16.30 będzie okazja obejrzeć spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat Filipek i Baba Jaga.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.