W Sanoku bez mistrza

Ulubieniec sanockich kibiców, zwycięzca dwóch pierwszych turniejów Ice Racing Sanok Cup, Austriak Franky Zorn (z prawej) w styczniu przyszłego roku ponownie wystartuje na torze lodowym "Błonie”. Fot. Wit Hadło

POD NASZYM PATRONATEM – ICE SPEEDWAY. W ostatni weekend stycznia gród Grzegorza kolejny raz będzie stolicą wyścigów na lodzie.

Nieco ponad miesiąc pozostał do kolejnych zawodów ice speedwaya na torze lodowym “Błonie” w Sanoku. Już dziś wiadomo, że w zawodach zabraknie najlepszego zawodnika tegorocznych turniejów w Sanoku, aktualnego mistrza świata, Rosjanina Nikołaja Krasnikowa, który zakończył karierę.

Na styczniową imprezę składać się będą dwa turnieje: runda kwalifikacyjna do Grand Prix (28 stycznia – godz. 19.30) i VI Ice Racing Sanok Cup 29 stycznia – godz. 17). W Grodzie Grzegorza na pewno pojawi się ulubieniec miejscowej publiczności, Austriak Franky Zorn. Nie zabraknie również polskich zawodników na czele z Grzegorzem Knappem. Awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix uzyska 14 zawodników z trzech rund kwalifikacyjnych w Sanok i St. Johann (awansuje po pięciu najlepszych zawodników) i Łuchowicy (awansuje czterech). Cykl GP składać się będzie z 8 turniejów, a pierwszy zaplanowano na 4 lutego 2012 roku w Krasnogorsku.

Marzą o Grand Prix
Na sanockim torze trwają prace związane z przygotowaniem odpowiedniej warstwy lodu. Zabiegom nie pomagają wysokie jak na tę porę roku temperatury. Warto podkreślić, że obiekt przeszedł kolejny etap modernizacji. Ma to na celu m.in. zwiększenie szans Sanoka na organizację turnieju Grand Prix. – Modernizacja infrastruktury pozwala nam już pomieścić jednorazowo na trybunach ok. 6000 kibiców, a to oznacza, że możemy się już starać o Grand Prix – przekonuje dyrektor MOSiR-u, dr Damian Delekta.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY
Wejściówki na rundę kwalifikacyjną do GP (trybuna: normalny 35 zł, ulgowy 20 zł; normalny 25 zł, ulgowy 15 zł) oraz VI ICE Racing Sanok Cup (trybuna: normalny 30 zł, ulgowy 15 zł; normalny 20 zł, ulgowy 10 zł) oraz pakiety VIP w cenie 300 zł (ważny na 2 dni, darmowy program i catering, wejście do parkingu maszyn, upominki, zaproszenie na bankiet) można zamawiać w internecie: www.e-ticket.pl oraz www.eurobilet.com.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments