W Sanoku odliczają dni

ICE SPEEDWAY. Pod patronatem Super Nowości.

Już tylko nieco ponad miesiąc dzieli sympatyków ice speedwaya od dwudniowego lodowego święta w Sanoku. Przypomnijmy, że podczas styczniowych zawodów na torze lodowym „Błonie” odbędą się dwa turnieje: eliminacje do Grand Prix (21 stycznia – godz. 19) oraz V Ice Racing Sanok Cup (22 stycznia – godz. 19).

Wiadomo już, że przed sanocką publicznością zaprezentuje się Austriak Franky Zorn. Ulubieniec miejscowej publiczności wprawdzie nie wystartuje w piątkowych eliminacjach do Grand Prix, ale za to wystąpi dzień później w turnieju Ice Racing Sanok Cup. Udział w sanockich zawodach potwierdził już także Niemcy, Stefan Pletschacher oraz Florian Furst.

Knapp liczy na awans

Na liście startowej sanockich zawodów nie zabraknie rzecz jasna polskich zawodników z Grzegorzem Knapem na czele. – Celem na ten sezon jest wywalczenie sobie miejsca w cyklu Grand Prix. Mam nadzieję, że sztuka ta uda mi się w Sanoku, gdzie bardzo lubię startować – mówi lider polskiej reprezentacji, który w tym sezonie będzie zawodnikiem Funbo MS, występującej w szwedzkiej Elitserien. – Liczba moich występów w lidze szwedzkiej będzie zależeć głównie od tego, czy wywalczę awans do lodowego cyklu Grand Prix. Na razie udało mi się podpisać kontrakt i jestem z tego zadowolony, bo dzięki temu będę mógł cały czas rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie – mówi Knapp.

Za dużo śniegu

Polscy żużlowcy mieli w ostatnich dniach zaplanowane treningi na sztucznym jeziorze Cielimowie koło Gniezna. Niestety plany te storpedowała pogoda. – bfite opady śniegu, które nawiedziły Wielkopolskę w minionym tygodniu, całkowicie zasypały kompleks dwóch naturalnych torów lodowych w Cielimowie. Obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi ponad pół metra. Zalegający śnieg stanowi powierzchnię izolującą i tafla zamarza w wolnym tempie. Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu wyjazd na tor wciąż będzie niemożliwy – możemy przeczytać na stronie internetowej www.iceracing.pl.

Sprzedaż biletów na zawody w Sanoku prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej www.eurobilet.com.

Opr. mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments