W sierpniu zakończy się przebudowa ul. Matysowskiej

Obecnie na ul. Matysowskiej realizowane są roboty dotyczące m.in. montażu instalacji podziemnych. Fot. Wit Hadło

Blisko 2,5-kilometrowy odcinek ul. Matysowskiej w Rzeszowie od jesieni ub.r. jest przebudowywany. Mowa o poszerzaniu jezdni do 6 metrów, budowie 2-metrowego chodnika, odwodnienia i oświetlenia. – Prace idą zgodnie z planem. Pod koniec sierpnia zakończymy inwestycję – zapewnia Andrzej Maciejko, dyrektor MZD w Rzeszowie.

Matysówka stała się osiedlem Rzeszowa w 2019 r. Mieszkańców skusiła pespektywa obiecywanych przez ówczesnego prezydenta Tadeusza Ferenca inwestycji. Jedna z nich jest obecnie realizowana, a mowa o przebudowie ul. Matysowskiej. To najdłuższa, a zarazem najważniejsza droga na osiedlu, która przez ostatnie lata była zbyt wąska, w wielu miejscach popękana i brakowało przy niej chodnika. Trasa jest strategicznym odcinkiem, gdyż oprócz rzeszowian, poruszają się nim mieszkańcy m.in. Chmielnika czy Kielnarowej.
W związku z tym jeszcze w połowie ubiegłego roku ratusz ogłosił przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na gruntowną modernizację trasy na odcinku od ul. Wichrowej do skrzyżowania z ul. Pienińską. W lipcu wyłoniono wykonawcę, a remont drogi ruszył jesienią. – Na jakim etapie obecnie znajduje się inwestycja – dopytują kierowcy.
– Prace idą zgodnie z planem. Realizujemy obecnie roboty w zakresie wymiany konstrukcji drogi oraz instalacji podziemnych. Następnie trzeba będzie wykonać: odwodnienie, oświetlenie, a za kilka miesięcy ułożyć nawierzchnię asfaltową drogi
– mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.
Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę chodników o szerokości 2 metrów, 6 zatok autobusowych, oświetlenia oraz realizację znaków poziomych i pionowych.
– Termin przebudowy ul. Matysowskiej wyznaczono do 31 sierpnia – wskazuje Maciejko. Wykonawca otrzyma za zadanie 10,6 mln zł.

Kamil Lech

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments