W sobotę lekarze będą czekać na pacjentów

– Warto przyjść i spotkać się z lekarzem po to, by wyjaśnić swoje wątpliwości i rozwiać lęki – mówi dr n. med. Jan Gawełko, wojewódzki konsultant ds. radioterapii, szef Podkarpackiego Centrum Onkologii w Rzeszowie. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW, BRZOZÓW. 2 lutego oba ośrodki onkologiczne włączyły się w organizację Dnia Drzwi Otwartych.

W sobotę, 2 lutego, od godziny 9 do 16 lekarze będą dyżurować w gabinetach onkologii klinicznej, radioterapii i ginekologii onkologicznej. W trakcie wizyty będzie można także zwiedzić m.in. pracownię tomografii komputerowej, brachyterapii czy bunkier do naświetlań.

Oprócz tego będą rozdawane broszury z informacjami na temat badań, zaplanowano też emisję filmów edukacyjnych. Akcja “Biała Sobota” odbędzie się 2 lutego w budynku Podkarpackiego Centrum Onkologii przy ul. Leszczyńskiego w Rzeszowie i w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie.

Trzeba przełamywać strach
Szpital to nie jest miejsce do zabawy czy zwiedzania. Lekarze jednak tłumaczą, że ważne jest przełamanie strachu i obaw związanych z chorobą nowotworową. Panicznie boimy się raka, boimy się nawet o nim mówić. Trzeba to zmieniać. Taki dzień, kiedy lekarze czekają na pacjentów, jest wart wykorzystania. Podczas zwykłej wizyty często nie ma czasu, by zadać pytania, które nas intrygują. A im więcej wiemy o chorobie, tym łatwiej jest nie przegapić objawów i w porę zgłosić się do lekarza. Każdy nowotwór wcześnie wykryty jest uleczalny. Im wcześniej wykryty, tym większa szansa wyleczenia.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anna
Gość
anna

bardzo fajna akcja, szkoda ze tak słabo to było nagłośnione, bardzo chętnie bym skorzystała z takich badan, ale niestety nic o tym wcześniej nie wiedziałam, ojjj szkoda. Na pewno dużo wiecej osób by skorzystało.