W sobotę lekarze będą czekać na pacjentów

– Warto przyjść i spotkać się z lekarzem po to, by wyjaśnić swoje wątpliwości i rozwiać lęki – mówi dr n. med. Jan Gawełko, wojewódzki konsultant ds. radioterapii, szef Podkarpackiego Centrum Onkologii w Rzeszowie. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW, BRZOZÓW. 2 lutego oba ośrodki onkologiczne włączyły się w organizację Dnia Drzwi Otwartych.

W sobotę, 2 lutego, od godziny 9 do 16 lekarze będą dyżurować w gabinetach onkologii klinicznej, radioterapii i ginekologii onkologicznej. W trakcie wizyty będzie można także zwiedzić m.in. pracownię tomografii komputerowej, brachyterapii czy bunkier do naświetlań.

Oprócz tego będą rozdawane broszury z informacjami na temat badań, zaplanowano też emisję filmów edukacyjnych. Akcja “Biała Sobota” odbędzie się 2 lutego w budynku Podkarpackiego Centrum Onkologii przy ul. Leszczyńskiego w Rzeszowie i w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie.

Trzeba przełamywać strach
Szpital to nie jest miejsce do zabawy czy zwiedzania. Lekarze jednak tłumaczą, że ważne jest przełamanie strachu i obaw związanych z chorobą nowotworową. Panicznie boimy się raka, boimy się nawet o nim mówić. Trzeba to zmieniać. Taki dzień, kiedy lekarze czekają na pacjentów, jest wart wykorzystania. Podczas zwykłej wizyty często nie ma czasu, by zadać pytania, które nas intrygują. A im więcej wiemy o chorobie, tym łatwiej jest nie przegapić objawów i w porę zgłosić się do lekarza. Każdy nowotwór wcześnie wykryty jest uleczalny. Im wcześniej wykryty, tym większa szansa wyleczenia.

do “W sobotę lekarze będą czekać na pacjentów”

  1. anna

    bardzo fajna akcja, szkoda ze tak słabo to było nagłośnione, bardzo chętnie bym skorzystała z takich badan, ale niestety nic o tym wcześniej nie wiedziałam, ojjj szkoda. Na pewno dużo wiecej osób by skorzystało.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.