W środku nocy przenieśli przedszkole

TARNOBRZEG. Pod osłoną nocy i bez udziału rodziców radni przegłosowali pomysł przeniesienia przedszkola integracyjnego i utworzenie w jego miejsce żłobka.

Bez rodziców, za to przy udziale mocno zmęczonych radnych, prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi udało się przepchnąć uchwałę, którą przyjął do budżetu pieniądze na otwarcie miejskiego żłobka w miejscu obecnej siedziby Przedszkola Integracyjnego.

Mastalerz w trybie nagłym zgłosił na sesję projekt uchwały o zmianach w budżecie. Zakładał on wprowadzenie do budżetu 57 tys. zł z rządowego projektu “Maluch”, wspierającego powstawanie żłobków. Wtajemniczeni wiedzieli jednak, że głosując nad tą zmianą, przyklepują ostatecznie decyzję o przeniesieniu Przedszkola Integracyjnego z centrum miasta na Dzików i otwarciu w jego miejsce miejskiego żłobka.

– Przyjmując tę uchwałę decydujemy o przenosinach przedszkola – przestrzegał kolegów radny Tadeusz Gospodarczyk. – Na konwencie padła obietnica, że o przedszkolu będziemy debatować po wyborach. Po tej uchwale dyskusja będzie bezprzedmiotowa. Tym bardziej, że w Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o wydaniu przez prezydenta 37 tys. zł na projekt modernizacji części szkoły nr 9 na przedszkole.

Mocne argumenty

- Na Dzikowie nie ma przedszkola, a mieszka tu 157 dzieci w wieku przedszkolnym, a po drugie: szkoła nr 9 jest jedyną szkołą integracyjną w mieście i połączenie obu placówek zapewni dzieciom niepełnosprawnym ciągłość edukacji, zwłaszcza, że chciałbym tu utworzyć gimnazjalną klasę integracyjnej – argumentował prezydent Tarnobrzega.

Kto za, kto przeciw

O pozostawienie przedszkola rodzice dzieci, które do niego uczęszczają walczyli od czerwca. Przedstawiali swoje argumenty i prosili radnych o to, by stanęli w ich obronie.
W końcowym głosowaniu ostatecznie 13 radnych poparło projekt prezydenta. 5 głosowało przeciw (Tadeusz Gospodarczyk, Jan Dziubiński, Andrzej Wójtowicz, Józef Motyka, Roland Rudnicki), a trzech wstrzymało się od głosu (Włodzimierz Trybuła, Tadeusz Zych, Tomasz Pawlik).

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.