W sylwestra zaatakowali policjantów

KROSNO. Trzech mieszkańców gminy Rymanów w wieku 24, 25 i 27 lat wylądowało w areszcie po tym jak w sylwestrową noc w jednym z lokali w Klimkówce. Młodzieńcy awanturowali się, a nawet zaatakowali interweniujących funkcjonariuszy policji.

Policjanci zostali wezwani na interwencję w Nowy Rok, kilkanaście minut po godz. 1. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, jeden z legitymowanych mężczyzn nagle zaatakował policjantów, następnie dołączyli do niego dwaj inni mężczyźni. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. W obezwładnieniu napastników pomogli także uczestnicy sylwestrowej zabawy oraz dwa dodatkowe patrole. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 24-latka ponad 1,6 promila alkoholu (tylko on zgodził się na nie).

– Za czynną napaść na funkcjonariuszy policji mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dwaj starsi usłyszeli również zarzuty znieważenia policjantów i zmuszania ich do zaniechania czynności prawnych. Za pierwsze z tych przestępstw grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, za drugie – kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje podinsp. Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments