W szpilkach na WSK nie wejdziesz

Zakaz na bramie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Dyrekcja firmy osobliwe zakazy tłumaczy bezpieczeństwem pracowników.

Wyjątkowe zalecenie dla pracowników co do obuwia oraz powierzchni styku obcasów z podłożem wprowadziła rzeszowska WSK. Wielbiciele wysokich obcasów do pracy szpilek już nie założą. Palacze natomiast mogą liczyć na drobne ustępstwo.

Zaleca się stosowanie obuwia dostosowanego do warunków atmosferycznych, którego obcas nie przekracza 6 centymetrów wysokości, a powierzchnia styku obcasa z podłożem wynosi co najmniej 4 cm kwadratowe.

- Wiąże się to z bezpieczeństwem poruszania się na terenie wydziałów. Zakład ma dużą powierzchnię, liczne ciągi komunikacyjne. Zalecenie odnośnie wysokości obcasów wprowadziliśmy w grudniu. Mieliśmy przypadki potknięć. Chcemy takim sytuacjom zapobiec i stąd ten przepis – tłumaczy Andrzej Czarnecki, rzecznik prasowy WSK „PZL Rzeszów”.

Od stycznia na terenie zakładu obowiązuje zakaz palenia. – W ubiegłym roku był okres przejściowy, można było palić w wybranych miejscach. Teraz pracownicy mogą palić papierosy elektroniczne w wyznaczonych miejscach. Chodzi o to, aby inni nie czuli się źle – dodaje Andrzej Czarnecki.

Justyna Paszkiewicz

do “W szpilkach na WSK nie wejdziesz”

 1. stach

  Już niewolno palić, chodzić w szpileczkach tylko patrzeć co jeszcze wymyślą te niroby za biurka.

 2. L.k

  najlepiej,aby do zakładu wchodzić w ubraniu roboczym i obuwiu roboczym.Skracałoby to czas na przebranie się.Zaraz po wejściu do koł…. stawać za maszyna i do roboty,a nie paradować w szpileczkach.

 3. tambylec

  WSK to zakład pracy a nie rewia mody, zalecenie wydaje się słuszne.

 4. Wojtas

  Chora firma, chore zakazy…

 5. asterix1969

  „Wielbiciele wysokich obcasów do pracy szpilek już nie założą. Palacze natomiast mogą liczyć na drobne ustępstwo.:

  Czyżby tylko palacze mogli nosić szpilki?

 6. Wuj ch..

  Juz widze sekretarke w filcach

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.