W szpitalu MSWiA wdrożono Okołooperacyjną Kartę Kontrolną

Każdy zabieg w szpitalu poprzedzony jest trzyetapowym procesem sprawdzania czy wszelkie procedury przewidziane w OKK zostały zachowane - mówi Elżbieta Sądej, oddziałowa bloku operacyjnego. - Za całokształt OKK odpowiada koordynator, którym jest anestezjolog będący aktualnie przy zabiegu. Fot. Autor

RZESZÓW. Chcą zminimalizować liczbę powikłań pooperacyjnych.

Pacjent dostaje opaskę na rękę z nazwiskiem już w izbie przyjęć. Przed operacją przechodzi drobiazgową procedurę mającą na celu wyeliminowanie wszelkich błędów mogących zagrozić jego bezpieczeństwu.

– Krok po kroku, w trzech etapach – przed znieczuleniem pacjenta, przed nacięciem (rozpoczęciem zabiegu) i zanim pacjent opuści blok operacyjny sprawdzamy po kolei wszystkie czynności w opracowanych schematach. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo pacjenta ograniczyć liczbę komplikacji u operowanych pacjentów – mówi Elżbieta Sądej, pielęgniarka oddziałowa bloku operacyjnego w placówce.

– Przygotowujemy się do akredytacji, dlatego wdrożyliśmy OKK tożsamą z tą, opracowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w służbie zdrowia – mówi Anna Mierzwa Georgiev, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments