W taki upał Straż Miejska nie daje mandatów

Amatorów kąpieli w rzeszowskich fontannach nie brakuje. I bardzo dobrze, kąpcie się bezkarnie! Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia podobnie jak w Rzymie można bezkarnie popluskać się w fontannach.

Zakaz kąpieli w miejskich fontannach obowiązuje w większości europejskich miast. Podobnie jest także w Rzeszowie. Kąpiel w fontannie może kosztować nawet 250 złotych grzywny. Fala afrykańskich upałów od kilku dni dobija mieszkańców miast. We Włoszech władza przymknęła oko na prawo i nikt nikogo nie karze za relaksującą kąpiel w zabytkowych fontannach. Jak wygląda sprawa na terenie Rzeszowa?

– Nigdy nie karaliśmy za takie wykroczenia. Chyba, że doszłoby do ewidentnego zabrudzania wody czy niszczenia mienia. Chłodzenie się w fontannach miejskich skończy się najwyżej pouczeniem. Woda w takich zbiornikach może zawierać bakterie i nie zawsze kontakt z nią jest wskazany – komentuje Jadwiga Jabłońska, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Nad jakością wody tryskającej w fontannach w Rzeszowie nie czuwa Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna jednak amatorów ochłody w tego typu miejscach jest sporo. – Człowiekowi ciężko funkcjonować normalnie w taki skwar. Dlatego nic nie jest w stanie powstrzymać mnie od obniżenia temperatury ciała w fontannie. Nawet jeśli nie jest to źródlana woda o nieskazitelnej czystości – mówi Ewelina, mieszkanka Rzeszowa.

kl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cytat
cytat
8 lat temu

67!!!!!!!!Czemu jest cisza w internecie i w polskiej telewizji na temat emerytur we Francji ? Francuski sąd konstytucyjnie ogłosił zakaz pracowania do 67 lat w . Rząd francuski teraz ma ciągu 2 tygodni wycofać wiek emerytalny do 67 i wprowadzić max do 61 . A jak tam u was w państwie prawa ??

mamnick
mamnick
8 lat temu

Stado BRUDASÓW!!!W środku miasta duża wanna zwana szumnie ,,basenem”…ZWYKŁY ROSÓŁ!;P

Leon
Leon
8 lat temu

w fontanach kąpią sie też bedomni, psy a w nocy też widywane były lisy…….