W Tarnobrzegu mrożą szampany

Kibice Siarki nie mają wątpliwości, że podczas dzisiejszego meczu ze Stalą Kraśnik często będą świadkami takich obrazków. Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA III LIGA Dziś ostatnia kolejka; niepewność w Nowej Sarzynie, Sanoku i Przemyślu

Tarnobrzeg szykuje się na wielką fetę. Siarka ma dziś obowiązek wygrać ze słabą Stalą Kraśnik i przypieczętować awans do II ligi. Zapowiada się nerwowa środa dla kibiców Unii Nowa Sarzyna, Stali Sanok i Polonii Przemyśl. Któraś z tych drużyn podzieli los zdegradowanych wcześniej Chełmianki i Strumyka Malawa.

Siarka jedną nogą w II lidze jest już od soboty. Podopieczni Michała Szymczaka wygrali wtedy z Polonią Przemyśl i zajęli fotel lidera kosztem Avii Świdnik, która na własnym boisku nie potrafiła pokonać Izolatora Boguchwała. Dziś Janusz Hynowski i spółka muszą tylko dokończyć dzieła. Sprawa wydaje się być formalnością, bo rywal nie jest specjalnie wymagający. Po raz ostatni Stal wygrała na wyjeździe w połowie kwietnia, wiosną zdobyła tylko 14 punktów, a do Tarnobrzega przyjedzie drugim składem.

– Duch bojowy w drużynie jest, choć mamy świadomość, że czeka nas ciężkie zadanie. Wystawimy głębokie rezerwy, bo w ostatnich trzech meczach zostaliśmy wykartkowani. Nie mamy armat z przodu ani dwóch stoperów. Na środku obrony zagra chłopak z A-klasy – informuje Jacek Nowoświatłowski, kierownik drużyny z Kraśnika.

Siarka nie mogła wybrać lepszego momentu na powrót po 12 latach do II ligi. – Sukces zbiegnie się z 55. urodzinami klubu – przypomina jego prezes Wacław Salamucha, który jednak nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. – Ze świętowaniem poczekajmy do środowego wieczoru, bo jak mawiał niezapomniany Kazimierz Górski, “dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” – apeluje. Tyle, że czarnego scenariusza nikt w Tarnobrzegu nie przewiduje. Piłkarzom pomoże rekordowa liczba kibiców – ma być ich więcej, niż tydzień temu podczas szlagieru z Avią czyli nawet 3 tysiące. – Trochę biletów poszło już w przedsprzedaży, ponadto uruchomimy drugą kasę od strony krytej pływalni – mówi prezes Salamucha.

Za awans piłkarze Siarki otrzymają ekstra premie. Ich wysokość została ustalona dużo wcześniej, ale działacze nie wykluczają, że pieniędzy będzie więcej. – Kto wie, może sponsorzy coś jeszcze dorzucą – uśmiecha się szef tarnobrzeskiego klubu.

“Chemicy” nad przepaścią
W Tarnobrzegu zapewne będzie radośnie, ale w Nowej Sarzynie, Sanoku albo Przemyślu zapanuje żałoba. W najgorszym położeniu znajduje się Unia, która musi wygrać z Limblachem Zaczernie i liczyć na potknięcie Stali Sanok i Polonii Przemyśl. Sanoczanie musieliby przegrać bądź zremisować u siebie ze Stalą Mielec, poloniści – polec z Izolatorem w Boguchwale. To jest możliwe, choć jednak mało prawdopodobne. W najlepszej sytuacji znajduje się ekipa znad Sanu, której do utrzymania brakuje tylko punktu.

Ostatnia kolejka
Unia Nowa Sarzyna – Limblach Zaczernie
Partyzant Targowiska – Chełmianka
Stal Sanok – Stal Mielec
Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik
Izolator Boguchwała – Polonia Przemyśl
Siarka Tarnobrzeg – Stal Kraśnik
Strumyk Malawa – Tomasovia (w Krasnem)
Karpaty Krosno – Podlasie Biała Podlaska

Wszystkie mecze dzisiaj o godzinie 17

Tomasz Szeliga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.