W tym roku będzie 7 kilometrów autostrady

PODKARPACIE. Terminowo zostanie zbudowany tylko jeden odcinek autostrady A 4

Tylko Mostostal Warszawa terminowo buduje na Podkarpaciu autostradę. Siedmiokilometrowy odcinek tej nowoczesnej drogi zostanie ukończony tak, by jej uroczyste otwarcie nastąpiło tuż przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Autostrada więc będzie, tyle tylko, że da się nią jeździć z nikąd do nikąd.
Autostradę od węzła Rzeszów Centralny w Rudnej Małej do węzła Rzeszów Wschodni w Terliczce buduje Mostostal Warszawa. Mija właśnie rok od rozpoczęcia prac i jeśli nie przeszkodzi żaden kataklizm, to droga będzie gotowa pod koniec września, a miesiąc później zostanie otwarta dla ruchu.

Podróż pierwszym odcinkiem podkarpackiej autostrady będzie można rozpocząć w Rudnej Małej. Z drogi krajowej nr 9 da się pojechać niespełna 7 km w kierunku wschodnim, wzdłuż lotniska, do Terliczki. Dalej, w kierunku Jarosławia, autostrady jeszcze długo nie będzie. Z węzła Rzeszów Wschodni da się zjechać na południe w kierunku Rzeszowa lecz dojedzie się do nikąd, a właściwie do granicy miasta. Tam droga skończy się ślepo. Dalsza jej część, połączenie z rondem Kuronia, będzie w budowie.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments