W Wielkiej Brytanii nauczyłam się cierpliwości

Polska wokalistka Tatiana Okupnik podbija brytyjski rynek muzyczny.

Udało jej się to, o co zabiega wielu polskich wykonawców – jej album “Spider Web” został wydany za granicą. Piosenkarka opowiada PAP o nauce cierpliwości, jaką jest praca w Wielkiej Brytanii.

PAP: – Czego wymagało wydanie płyty “Spider Web” na rynku zagranicznym?
Tatiana Okupnik: - Nauczenia się cierpliwości. Gdy tam pojechałam, oprócz Polonii, nikt mnie nie znał. Ale nie chciałam zaczynać od grania koncertów dla Polonii, tylko skupić się na tworzeniu nowej muzyki. Zaczęłam pracę z zupełnie nowymi ludźmi – muzykami i producentami – i to też wymagało trochę czasu, żeby znaleźć odpowiednie osoby, które będą chciały ze mną pracować i z którymi będę się dobrze dogadywać. A ja jestem w gorącej wodzie kąpana, dlatego na pewno Wielka Brytania nauczyła mnie tego, że na pewne rzeczy po prostu trzeba poczekać. Bardzo sobie ten czas cenię, bo to taki moment z samym sobą i własnymi myślami na temat tego, co się chce na tej drodze muzycznej osiągnąć.
PAP: – Często odbijałaś się od zamkniętych drzwi?
T.O.: – Pewnie. I cały czas tak jest. Ale trzeba sobie ułożyć w głowie hierarchię wartości i nie przejmować się, kiedy niektóre drzwi się zamykają. Zawsze pozostaje okno (śmiech). Całe szczęście mam takiego menedżera i takich muzyków, którzy nie dość, że są świetni w tym, co robią, to jeszcze są bardzo ciepłymi, wspierającymi mnie ludźmi.
PAP: – Kto cię zachwycił na rynku brytyjskim?
T.O.: – Bardzo podoba mi się Jessy J. Na scenie jest genialna, w dodatku ma przepiękne, długie nogi do samego nieba. Poza tym na listach króluje teraz Adele.
PAP: – Jak został przyjęty w Polsce materiał z płyty „Spider Web”?
T.O.: - To paradoks, że w Polsce nie gra się mojej muzyki w głównych stacjach. Właśnie dlatego wyjechałam z kraju. Moje utwory są częściej grane w Australii. To paradoks, ale nauczyłam się cierpliwości, a wytrzymała i konsekwentna zawsze byłam, więc mam nadzieję, że polskiej publiczności trzeba najpierw ten materiał dobrze zaprezentować. Będę ciągle robiła swoje i koncertowała. Tutaj są moje korzenie

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.