W zimie Cmolas zadba o “powiatówki” sam

Tak w zimie wygląda droga powiatowa w okolicach Trzęsówki. Fot. Autor

CMOLAS. Mimo tego, że Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej deklaruje pełną gotowość do zimowego utrzymywania traktów, gmina Cmolas postanowiła sama zadbać o “powiatówki” na swoim terenie.

– W przeszłości pojawiały się z tym pewne kłopoty. Polegały one na tym, że wykonawca, który na zlecenie powiatu odśnieżał drogi, w pierwszej kolejności dbał o teren swojej gminy – komentował na gorąco Stefan Wrzask, radny powiatowy.

– Ale wreszcie po wielu perturbacjach udało się powiatowi porozumieć z gminą Cmolas. Myślę, że pan wójt jest odpowiednio przygotowany do zimowego utrzymania dróg gminnych i powiatowych. Otrzyma na ten cel średnią z trzech ostatnich lat (22,3 tys. zł), czyli wójt na pewno interesu nie zrobi. Ale nie o to chodzi, żeby na tym zarobić, tylko żeby w końcu rozwiązać problemy z zimowym utrzymaniem dróg – dodał Stefan Wrzask.

– Zimowe utrzymanie dróg, rokrocznie, przez różnych wykonawców pozostawiało wiele do życzenia – mówił z kolei wójt gminy Cmolas, Eugeniusz Galek. – Stąd pomysł o przejęciu tego zadania od starostwa. Jesteśmy na to przygotowani. Mamy sprzęt i ludzi. Sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie odśnieżać drogi powiatowe taniej i lepiej – zaznaczył.

pg


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o