Wakacje nie dla wszystkich

Fot. Paweł Bialic

SIATKÓWKA. Jedni odpoczywają, a inni walczą o igrzyska

Większość zawodników mistrza Polski Asseco Resovii na dobre rozpoczęła długie, bo trwające ponad trzy miesiące wakacje. Kilku z nich jednak o takim luksusie nie ma co marzyć.

Czwórka: Krzysztof Ignaczak, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski i Mateusz Mika od tygodnia trenuje w Spale z reprezentacja Polski przygotowując się do rozgrywek Ligi Światowej. Pod koniec tygodnia biało-czerwonych czeka kontrolny dwumecz z Australią, a LŚ zainaugurują 18.05. turniejem w Kanadzie, gdzie zmierzą się z Brazylia, Finlandią i gospodarzami.

Pracowite dni czekają też przyjmującego Asseco Resovii, Paula Lotmana. Amerykanin dziś w nocy (polskiego czasu) rozpoczyna z swoją reprezentacją walkę o awans na igrzyska (turniej strefy Norceca). Gdyby Amerykanom nie udało się awansować, kolejną i ostatnią już szansą będzie turniej interkontynentalny.

Od wtorku w Sofii natomiast wraz z reprezentacją Niemiec o przepustkę na igrzyska walczyć będzie nowy atakujący Asseco Resovii, Jochen Schöps i były Gyorgy Grozer. Gdyby naszym zachodnim sąsiadom nie udało się w stolicy Bułgarii to zostanie im jeszcze jedna szansa (są gospodarzem turnieju interkontynentalnego 8-10.06.).

Wolne ma natomiast rozgrywający mistrzów Polski, Lukas Tichacek, którego reprezentacja rozpoczęła przygotowania do Ligi Europejskiej. Czech podobnie jak kilku jego kolegów zrezygnował z gry w kadrze. – Chcę odpocząć po wyczerpującym sezonie – stwierdza Tichacek, który nie wyklucza jednak powrotu do reprezentacji na turniej interkontynentalny do IO (w przypadku awansu Bułgarii, Serbii lub Włoch, Czesi będą mieli szansę zagrać).

Rafał Myśliwiec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.