Walasek wybierze Rzeszów?!

W minionym sezonie Grzegorz Walasek zajął 4. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników I ligi (średnia biegowa 2,337).

SPEEDWAY EKSTRALIGA.

Grzegorz Walasek, kapitan beniaminka Speedway Ekstraligi, Polonii Bydgoszcz rezygnuje ze startów w mieście nad Brdą. Walaskiem od dłuższego czasu interesuje się PGE Marma i jest spora szansa, że to właśnie Rzeszów będzie kolejnym przystankiem w karierze 35-letniego żużlowca.

W rzeszowskim klubie transferowych nowinek nikt nie potwierdza, a prezes Marta Półtorak przyjęła zasadę, że o konkretnych nazwiskach będzie mówić dopiero w momencie podpisania kontraktu. Te oficjalnie można zawierać od 1 grudnia.

PGE Marma czy Lotos?

Walaskiem PGE Marma Rzeszów interesowała się już przed sezonem 2011. Tuż po awansie do Speedway Ekstraligi (sezon 2010), Walasek wygrał w Rzeszowie Memoriał im. Eugeniusza Nazimka. Wówczas otrzymał propozycję startów w stolicy Podkarpacia, jednak wybrał ofertę Polonii, gdzie podpisał dwuletni kontrakt. Umowa ta miała obowiązywać również w sezonie 2012, jednak bydgoski klub chciał ją renegocjować, na co zawodnik się nie zgodził. Wg nieoficjalnych informacji, chodziło o kwotę na przygotowanie do sezonu, którą Polonia chciała obniżyć o połowę. Walasek w tym tygodniu ma przyjechać do Bydgoszczy na rozmowy z tamtejszymi działaczami, ale jego odejście z Polonii wydaje się być przesądzone. Oprócz PGE Mamry Rzeszów, pozyskaniem Walaska zainteresowany jest beniaminek Speedway Ekstraligi, Lotos Wybrzeże Gdańsk, jednak w tym drugim przypadku problemem może być spełnienie żądań finansowych zawodnika.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments