Walczą o wyjazd do Doliny Krzemowej

Wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom kształcenia na kierunku informatyka w WSIiZ. Do dyspozycji studentów i naukowców jest kilkadziesiąt laboratoriów IT, w tym 17 zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Młodzi ludzie korzystają więc z najnowocześniejszych narzędzi na światowym poziomie. Fot. Archiwum WSIiZ

RZESZÓW. Rozstrzygnięto ogólnopolski etap międzynarodowego konkursu NetRiders International 2012.

Pierwsze dwa miejsca zajęli w nim studenci rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania: Neda Jalilvand oraz Reza Manouchehri Sarhadi. Teraz będą oni walczyć z laureatami z całego świata o nagrodę główną – wyjazd do siedziby głównej Cisco w San José, w Kalifornii, w sercu Doliny Krzemowej.

– Nasi studenci mają szansę zobaczyć, jak funkcjonuje jedna z najważniejszych firm teleinformatycznych świata, poznać światowej klasy ekspertów IT, odwiedzić Uniwersytet Standford, Santa Cruz i San Francisco – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. Wielki finał już 3 lipca.

Konkurs był otwarty dla osób, które w ostatnich 12 miesiącach uczestniczyły w szkoleniach Cisco CCNA. Pierwsza część zmagań miała charakter testu z wiedzy teoretycznej. Druga polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznego konfigurowania urządzeń oraz rozwiązywania problemów sieciowych. Studenci WSIiZ po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie i zdobyli aż 4 miejsca w pierwszej konkursowej dziesiątce (zajmując kolejno: 1., 2., 5. i 6. lokatę). Tak trzymać!

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments