Walczmy o swoje, ale wiarygodnie

blankaW ostatnim czasie przychodzi do nas sporo anonimów. To w pewien sposób pokazuje nam frustracje ludzi na różne sytuacje w naszym regionie i w kraju. Jednak z anonimami to jest tak, że każdy może je napisać. Można w nich opisać wszystko bez żadnej odpowiedzialności za swoje oskarżenia. Piszący je chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele krzywdy mogą tym zrobić. Jednak naszym zadaniem jest sprawdzenie każdego sygnału, jaki dostajemy od Czytelników. Tak więc robimy.

Ostatnio oburzył mnie jeden taki list. Z racji, że sama jestem mamą, po przeczytaniu, jaka krzywda rzekomo dzieje się dzieciom w jednej ze szkół w naszym województwie, natychmiast zaczęłam sprawdzać owe doniesienia autora. Ten, podpisał się tylko „mieszkańcy…”. Okazało się, że wiele z tych doniesień to kompletna nieprawda, a podanie do publicznej wiadomości takich informacji byłoby wielką krzywdą głównie dla dyrektora szkoły i jej pracowników. Dlaczego? Bo nawet wyjaśnienia wszelkich zainteresowanych osób nie zmyłyby plamy, jaka by na nich została.

Ja rozumiem, że my dziennikarze mamy za zadanie stawać po stronie mieszkańców, razem z nimi walczyć o ich dobra, ale nie możemy i nie będziemy tego robić, kiedy ktoś zgłasza się do nas anonimowo. Chcemy działać? Dobrze! Walczmy, ale wiarygodnie! My dziennikarze podpisujemy się swoim nazwiskiem pod każdym artykułem. Takiej odwagi oczekujemy również od naszych Czytelników.

Niezrozumiałe dla mnie jest to, że rodzic, którego dziecko rzekomo jest w szkole atakowane przez starszych, boi się osobiście pójść i walczyć o jego bezpieczeństwo. Ja bym się nawet nie zastanawiała, gdyby chodziło o mojego synka.

Przestańcie się bać! Jeżeli chcemy walczyć o swoje racje, to tylko głośno, nie wstydząc się swoich przekonań. Jeśli chodzi o słuszną sprawę, nie trzeba obawiać się konsekwencji. Dlatego proszę Czytelników – nie wysyłajcie nam anonimów, nie bójcie się walczyć o swoje racje mądrze i wiarygodnie.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
7 lat temu

A ja stawiam na to, że anonimy to głównie produkcja mend, czyli tych, którzy maja wielką ochotę komuś zaszkodzić. I nie chodzi tu bynajmniej o ukaranie winnego. Polska mentalnośc: Boże, niech mu krowa padnie!

demokrata
demokrata
7 lat temu
Reply to  Natalia

Podla jestes !
Jak tak cie rodzice wychowali ze przestepca jest ci bliznim to masz ideologie komunistow za wzor i zapewne Stalin by byl twoim idolem.

obywatel RP
obywatel RP
7 lat temu

Dlaczego ludzie pisza anonimy ? Odpowiedz banalnie prosta.
Nie ufaja wladzy i wiedza ze kazde podpisanie sie pod ZGLOSZENIEM PRZESTEPSTWA skonczy sie skazaniem tego kto zglosil przestepstwo a nie PRZESTEPCY.
Takie sa realia zycia w Polsce ze zlodziej i przestepca ktory jest „U KORYTA” kryje drugiego przestepce.